Märt Belkin • 18. september 2017 kell 10:09

Baltikumis oli hinnahüpe suurim

Eurod  Foto: Scanpix/Reuters

Augustis kasvasid tarbijahinnad Eurostati andmetel ELi riikidest kõige kiiremini Baltikumis, võrreldes liidu keskmisega oli inflatsioon siin lausa peadpööritavalt kõrge.

Euroala riikide arvestuses oli aastainflatsioon augustis 1,5%, mis on veidi enam kui 1,3% juulikuus. Näitaja liigub üha lähemale Euroopa Keskpanga sihile ehk inflatsioonimäärale, mis jääb umbes 2% juurde.

Kõiki ELi riike kokku võttes kasvasid harmoniseeritud tarbijahinnad 1,7%, mis oli samuti 0,2 protsendipunkti juulikuisest tasemest enam, selgub Eurostati andmetest.

Kõigis kolmes Balti riigis kasvasid tarbijahinnad aga mühinal ning Leedu, Eesti ja Läti olidki kolm ELi kõrgeima inflatsioonimääraga riigid. Leedus tõusid harmoniseeritud tarbijahinnad 4,6%, Eestis 4,2% ja Lätis 3,2%.

Kõige pisemad inflatsioonimäärad jäid alla protsendi – madalaim näitaja oli 0,4% Iirimaal, 0,5 protsendiga oli tihedalt kannul Küpros ning alt kolmandat kohta jagasid 0,6 protsendiga Kreeka ja Rumeenia.

Euroala riikide arvestuses kergitasid hinnaindeksit enim transport, majutus ja lennutransport. Indeksit mõjutasid negatiivselt ehk odavnesid aga telekomiteenused, köögiviljad ning sotsiaalkaitse.

 

 

Hetkel kuum