Nortal juurutab Omaanis uut maksu

Nortali palgal maksuameti endine juht Marek Helm aitab Omaanis käibemaksu juurutada.  Foto: Andres Haabu
Marge Väikenurm • 20. september 2017 kell 5:57

Rahvusvaheline tarkvara- ning ärikonsultatsioonide ettevõte Nortal loob Omaanis käibemaksu haldamise lahenduse, millega juurutatakse uus maks ja mis kujundab ümber riigi senise fiskaalpoliitika.

„Kujundame ümber protsesse ja loome kõik alates tehnoloogiast kuni selleni, et nõustame Omaani maksuametit uue maksu rakendamiseks vajalike seaduste koostamises, poliitika kujundamises ja muutuste juhtimises,“ lisas riigirahanduse juhtimise vallas Nortali avaliku sektori kliente nõustav Andres Raieste saadetud pressiteates.

Tööks Omaanis on Nortal kaasanud väliseid nõustajaid ja eksperte ettevõtte ridadest. Viimaste hulgas ka maksu- ja tolliameti endise juhi Marek Helmi.

Ümmargune number

Projekt Omaanis on üks osa Pärsia lahe koostöönõukogu algatusest rakendada kõigis osalisriikides käibemaks. Nortal valiti projekti partneriks Omaanis ning töötab välja vajalikud lahendused ja loob taristu tulemusliku maksukogumise juurutamiseks. Projekt kogumaksumus on 10,5 miljonit eurot.

Raieste sõnul on uue maksu kehtestamisel suur mõju kogu ühiskonnale. Samuti aitab maksu ettevõtjasõbralik juurutamine tagada võrdset konkurentsi ja edendada majanduskasvu. „Loodav käibemaksu haldamise lahendus on paindlik ka maksupoliitika võimalikke tulevasi muudatusi silmas pidades,“ ütles Raieste.

Hetkel kuum