Märt Belkin • 13. oktoober 2017 • 1 min
Jaga lugu:

KPMG teeb Eestist Põhjamaa

Andris Jegers  Foto: Marko Mumm/Meediafoto

Ärinõustamise ja auditiga tegeleva KPMG Eesti üksus arvestatakse Põhjamaade regiooni, mis aitab firmal pakkuda laiemat valikuid teenuseid.

Ühes regiooni muutumisega omandab Soome ettevõte KPMG Oy AB ka Eesti üksuses 20% suuruse osaluse. Äri ajamist jätkatakse ühise partnerlusena, teatas KPMG.

Ärinime KPMG Baltics OÜ kandva Eesti üksuse partner Andris Jegers ütles, et rahalist mõõdet tehingul pole – sisuliselt moodustatakse ühine partnerlus ning sellises struktuuris toimub tehing teistel eeldustel.

Küll on aga märkimisväärne see, et siinne üksus arvestatakse Põhjamaade segmenti. Seejuures jätkavad KPMG firmad Lätis ja Leedus tavapärast äritegevust, olles edasi KPMG Kesk- ja Ida- Euroopa regiooni liikmed, lisas Jegers.

Pressiteates tõi firma välja, et nüüd saab KPMG senisest paremini pakkuda Eesti firmadele tippteenust. Näiteks on Soome KPMG-l hea positsioon küberturvalisus, ent ka mujal IT-nõustamises.

„Kuna valdav osa Eesti edukaimatest ettevõtetest on nii ekspordi kui investeeringute vallas üha tihedamalt seotud Põhjamaadega, püüame olla sel suunal nii täna kui tulevikus neile eelistatud nõuandjaks;“ rääkis Jegers pressiteates.

Samas lisas ta, et Eesti KPMG audiitorid ja ärinõustajad nõustavad mõistagi jkätkuvalt ka Eesti ärisid ja organisatsioone Balti riikide ning Kesk- ja Ida-Euroopa suunal ning üleilmseltki.

KPMG alustas Eestis 1992. aastal ning teenis äsja septembris lõppenud majandusaastal käivet üle 6 miljoni euro.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt