Äripäev • 9. jaanuar 2018 • 2 min
Jaga lugu:

TransferWise'is saab peagi teha konto ja kaardi

TransferWise'i kontor.  Foto: Raul Mee

TransferWise toob turule eraklientidele mõeldud piirideta virtuaalkonto ja deebetkaardi, uue teenusega saab lihtsalt kasutada eri valuutasid ning teha tehinguid ilma eraldi kontosid avamata.

Alates tänasest saavad esimesed tuhat TransferWise’i klienti uut teenust kasutada, lähinädalatel aga saavad veel tuhanded kutse deebetkaarti testida. Teenus avatakse kõigile soovijatele 2018. aasta esimeses kvartalis, teatas rahaliigutaja.

TransferWise’i piirideta virtuaalkonto võimaldab riigiüleseid pangateenuseid kasutada nii, nagu toimetaks klient sihtriigis kohapeal. Algselt ettevõtetele avatud teenus on nüüd kättesaadav ka eraklientidele.

Edaspidi saavad kõik kontol hoida ja konverteerida valuutat tegeliku vahetuskursiga ning omada kohalikke pangarekvisiite Suurbritannias, USAs, Austraalias ja Euroopas. Nendes piirkondades saavad TransferWise’i piirideta konto kasutajad olulisi pangatoiminguid läbi viia ilma kontota kohalikus pangas. Arve avamine on välismaalaste jaoks tihti väga keeruline ja kulukas.

TransferWise'i juhi ja kaasasutaja Taavet Hinrikuse sõnul on TransferWise oma teekonnal jõudnud olulise verstapostini. “Mitme valuuta kontosid on pangad pakkunud aastaid, küsides aga paljudes paikades üle maailma röövellikke hindu. Meie pakume esimesena tõeliselt globaalset pangateenust, sealhulgas pangarekvisiite levinumate valuutade jaoks kõigile, kes seda vajavad," rääkis ta pressiteate vahendusel.

• Kohalikud pangarekvisiidid valuutadega GBP, EUR, USD, AUD – maksed maailma eri riikidest kohalikus valuutas ja lisatasudeta.• Raha hoidmine kontol 28 valuutas• MasterCardi viipekaart maksmiseks mistahes valuutas tegeliku vahetuskursiga.• Nutikas valuutavalik – kui kontol on raha eri valuutades, selgitab tööriist välja, millise valuuta kasutamisel makseks on kulud kõige väiksemad.

Hinrikus lisas, et piirideta konto tähendab suurt muutust inimestele, kelle elu ja töö on mitmes riigis. “Välismaal pangakonto avamine on kohalikku aadressi esitamata tõeliselt keeruline, aga meie piirideta konto saab avada vaid mõne minutiga. Sisserännanutele, rahvusvaheliselt töötavatele vabakutselistele, füüsilisest isikust ettevõtjatele ja paljudele teistele on selline pangakonto asendamatu.”

Turule tulles on TransferWise’i deebetkaart saadaval piiratud hulgale klientidele Euroopa majanduspiirkonnas, kaardi tellimine avatakse kõigi soovijate jaoks 2018. aasta esimese kvartali jooksul. Seni on Suurbritannia ja Euroopa klientidel juba võimalik avada piirideta konto.

Teenuse avamisel kõigile klientidele saavad piirideta konto omanikud kutse deebetkaardi aktiveerimiseks. Deebetkaart pole esialgu saadaval äriklientidele, küll aga vabakutselistele ja füüsilisest isikutest ettevõtjatele.

TransferWise'il on praeguseks rohkem kui kaks miljonit klienti ja ettevõte võimaldab ülekandeid 750 valuutasuunas. TransferWise'i kliendid liigutavad platvormi abiga igakuiselt rohkem kui 1,5 miljardit eurot, säästes traditsiooniliste teenustega võrreldes iga päev üle 2 miljoni euro.

Transferwise’i üheksas kontoris töötab 900 inimest ja ettevõtte turuosa Euroopa valuutamaksete turul on ligikaudu 5%. TransferWise kasvas möödunud aastal 140% ja jõudis esmakordselt kasumisse.

2011. aastal loodud ettevõte on tänaseks investeeringutena kaasanud 397 miljonit dollarit. Investorite seas on IVP, Old Mutual, Andreessen Horowitz, Valar Ventures, PayPali kaasasutaja Max Levchin ja Richard Branson.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt