Kristjan Pruul • 19. jaanuar 2018 kell 13:24

Haigekassa eelarve kasvas 150 miljoni võrra

Foto: Raul Mee

Haigekassa nõukogu kinnitas tänavuse eelarve, mis eelmise aastaga võrreldes kasvab 150 miljoni euro võrra 1,28 miljardi euroni.

Haigekassa teatel kasvas oluliselt haiguste ennetamise, perearstiabi, hambaravi ja välisriigis ravi rahastus. Järjekordasid eriarstiabis loodetakse vähendada 34 miljoni euro suuruse lisarahastusega.

Eriarstiabi eelarve kokku kasvab rohkem kui kümnendiku ehk 66 miljoni euro võrra, eelmisel aastal oli see 598 miljonit. Tervishoiureformi tulemusel eelarvesse lisandunud 34 miljoni euro abil paraneb laste haiguste ravi kättesaadavus, kokku suureneb pediaatria ja lastekirurgia rahastamine 5,5 miljoni euro võrra.

Ajutise töövõimetuse hüvitiste väljamaksmiseks on selleks aastaks planeeritud 152 miljonit eurot. Ravimite eelarve kasvab 135 miljoni euroni ning perearstide eelarvesse lisandub 15 miljonit eurot, võrreldes eelmise aastaga, kui üldarstiabi kuludeks oli ette nähtud 107 miljonit eurot.

Hambaravi eelarve on ligi poole võrra suurem kui eelmisel aastal, koos proteesihüvitistega kokku 52 miljonit eurot. Laste hambaravi eelarve suureneb ligi viiendiku võrra.

Ajutise töövõimetuse hüvitiste väljamaksmiseks on selleks aastaks planeeritud 152 miljonit eurot.

Hetkel kuum