Äripäev • 13. september 2018 kell 10:17
Vapiano  Foto: Eiko Kink

Vapiano laieneb Eestis ja Soomes

Rahvusvahelise restoraniketi Vapiano Eesti, Soome ja Leedu restorane haldav Piano Group investeerib lähiaastail uutesse restoranidesse ligi 7 miljonit eurot.

Ettevõte laiendab oma tegevust ning avab lähiajal mitu uut restorani Soomes ja Eestis.

Piano Groupi juhatuse esimehe ja partneri Gert Kerde sõnul avatakse käesoleva aasta lõpus uus Vapiano restoran Helsingi suurimas Itis kaubanduskeskuses ning 2019. aasta suvel Tallinnas Ülemiste kaubanduskeskuses. Ta lisas, et suvel sõlmis ettevõte Vapiano peakontoriga lepingu, mille järgi Piano Group avab Soomes kokku viis uut restorani.

2008. aastal avas uksed esimene Vapiano restoran Eestis Tallinnas Foorumi keskuses. Alates 2009. aastast on Vapiano avatud Solarise keskuses ning 2016. aastal avati Vapiano Tartus Kvartali keskuses. Soomes on Vapiano tegutsenud aastast 2011.

Vapiano restorane Eestis, Soomes ja Leedus haldava Piano Group OÜ omanikud on läbi erinevate ettevõtete Gert Kerde, Tarvo Jaansoo, Harri Ambur ja Andres Kivistik.

Grupi eelmise aasta käive kolmes riigis kokku oli 11,5 miljonit eurot, selle aasta käibeks prognoositakse 12 miljonit eurot ning 2019. aasta käibeks juba 15,5 miljonit eurot.

Vapiano sai alguse 2002. aastal Saksamaal. Praegu on üle maailma avatud rohkem kui 200 Vapiano restorani, mida igapäevaselt külastab tuhandeid inimesi.

Hetkel kuum