Äripäev • 21. november 2018 kell 13:31
Itaalia valitsuse plaan stimuleerida majandust võib hoopis suurendada nii ettevõtete kui ka riigi enda kulutusi, leiab Euroopa Komisjon.  Foto: EPA

Itaalia sai Brüsselist vastu näppe

Euroopa Komisjon lükkas tagasi Itaalia 2019. aasta riigieelarve kava. Komisjoni teatel tuleks Itaaliale kaaluda sanktsioonide kehtestamist, vahendas Financial Times.

Euroopa Komisjon hoiatas kolmapäeval Itaalia valitsust, et nende plaan stimuleerida majandust suurema laenuga on vastuolus Euroopa Liidu reeglitega. Selline käik võib anda tagasilöögi, mis suurendaks kulutusi nii ettevõtetel kui ka riigil endal.

Komisjon tahab Itaalia puhul käivitada nüüd ülemäärase eelarvepuudujäägi menetlust. Liikmesriikidel on aega kaks nädalat oma arvamuse esitamiseks, enne kui Euroopa Komisjon alustab menetlust.

Euroopa Liidu rahandusministritelt oodatakse, et nad arutaksid Itaalia eelarve olukorda 4. detsembril Brüsselist toimuval Ecofini kohtumisel, vahendas Politico.

Kui Itaalia ei suuda lõpuks oma eelarvet sättida vastavusse Euroopa Liidu reeglitega, võib Itaaliat oodata trahv kuni 0,5% riigi SKPst – see oleks kuni 9 miljardit eurot.

Hetkel kuum