Äripäev • 20. märts 2019 kell 18:31

Erakonnad avaldasid seisukohad põlevkivi ja gaasitoru kohta

Jüri Ratas (vasakul), Helir-Valdor Seeder ja Mart Helme.  Foto: Liis Treimann

Keskerakond, EKRE ja Isamaa arutasid täna energiapoliitikat, teatasid parteid meediale. Erakondade hinnangul tuleb jätkata põlevkivi võimalikult efektiivset ja madala keskkonnakoormusega kasutamist.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles pressiteates, et põlevkivisektoril on oluline strateegiline roll Eesti energiajulgeoleku tagamisel, majanduse arengus ning tööhõives, eelkõige Ida-Virumaal. “Tulevane valitsus peab pakkuma põlevkivisektorile kindlust õlitootmisesse investeerimiseks ning tööstuse edasiarendamiseks,” sõnas Ratas.

Seejuures rõhutas ta, et erakonnad toetavad keskkonnatasudest osa eraldamist kohalikele omavalitsustele, mida enim kahjustab loodusvarade kasutuselevõtuga kaasnevad negatiivsed keskkonnamõjud.

EKRE esimees Mart Helme sõnul lepiti kokku, et toetatakse võrguühenduseta elektrilahenduste projekti maapiirkondades. Ka lepiti kokku, et jätkatakse tänavavalgustuse uuendamist vähendamaks halduskulusid ja säästmaks energiat.

Isamaa volikogu esimehe Sven Sesteri sõnul on oluline tagada Eesti energiajulgeolek ja varustuskindlus, seisis pressiteates. “Meie plaan on suurendada ka taastuvenergia osakaalu nii elektri- kui ka soojuse tootmisel ja transpordikütuste tarbimisel. Peame oluliseks soojusenergia ja elektrienergia tõhusat koostootmist. Lisaks peame vajalikuks lahenduse leidmist taastuvenergia eesmärkide ja riigikaitse huvide ühildamisel,” ütles Sven Sester.

Tema sõnul lepiti energiajulgeoleku suurendamiseks kokku Eesti elektrisüsteemi liitmises Euroopa Liidu riikide elektrisüsteemiga. “Viime lõpuni BalticConnectori rajamise koos ühtse Balti-Soome gaasituru loomisega aastaks 2020,” ütles Sven Sester.

Hetkel kuum