Äripäev • 26 märts 2019

Rocca al Mare ja Kristiine keskus saavad uue juhi

Helen Metsvahti hakkab asendama Linda Eichler.  Foto: Citycon

Aprilli alguses alustab Rocca al Mare kaubanduskeskuse ja Kristiine keskuse juhina tööd Linda Eichler, teatas Citycon. Senine juht Helen Metsvaht asub tööle Soome ja Eesti üksuse kommertsdirektorina Cityconi peakontoris.

“Kaubanduskeskused ja kaubandus tervikuna teeb läbi olulisi muutusi, milleks oleme põhjalikult valmistunud. Lähima paari aasta olulisemad eesmärgid on Kristiine keskuse kümnendi suurima värskenduskuuri lõpule viimine ja Rocca al Mare kaubanduskeskuse tugeva üürnike koosluse mitmekesistamine,” ütles Linda Eicher.

Linda Eichler asus Cityconis tööle 2018. aastal kommunikatsiooni- ja turundusjuhina. Varem on ta töötanud investeeringute juhtimisega tegelevas ettevõttes Brave Capital. Hariduse on Eichler omandanud Estonian Business Schoolis ja IESEG School of Managementis.

Eichleri sõnul saab Kristiine keskus veel selle aasta sügiseks täiesti uue sise- ja välisilme ning keskusesse ehitatakse uus toitlustustänav Kristiine Road.

Cityconi kommertsdirektorina tööd alustava Helen Metsvahi klastrisse kuuluvad edaspidi lisaks Eesti keskustele ka viis keskust Soomes. “Citycon keskendub oma keskuste edasiarendamisele, pannes rõhku just linnasüdamete tekkele. Lisaks kaubandusele on plaanis keskuste juurde rajada bürood, elukondlik kinnisvara, hotellid ja lisada avalikke teenuseid, mida oleme edukalt suutnud Soome parima kaubanduskeskuse Iso Omena näitel juba teha,” lisas kommertsdirektor Metsvaht.

Helen Metsvaht liitus Cityconiga 2015. aastal. Metsvaht on kaubanduskinnisvaraga tegelenud ning arendusprojekte nõustanud alates 2007. aastast ning neist kolm aastat juhtinud ka Järve keskust.

Kristiine keskuse üldpind on 56 800 m2, millest 44 000 m2 moodustab väljaüüritav pind. Aastas külastab Kristiine keskust 7,1 miljonit inimest. Rocca al Mare kaubanduskeskuse üldpind on 74 600 m2, millest 57 600 m2 on väljaüüritav pind. Aastas külastab keskust 5,5 miljonit inimest.

Citycon on Põhjamaade kaubanduskeskuste arendaja ja kinnisvara investeerimisfirma. Koos Kristiine keskuse ja Rocca al Mare kaubanduskeskusega omab ja opereerib Citycon kokku 41 kaubanduskeskust Soomes, Rootsis, Norras, Taanis ja Eestis.

Möödunud aastal kahanes poodide käive nii Kristiine keskuses kui ka Rocca al Mares, vastavalt 10 protsenti ja 2 protsenti. Külastuste arv vähenes Kristiine keskuses 8 protsenti ja Rocca al Mares 4 protsenti.

Hetkel kuum