Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Vene elektrile kehtestatakse infratasu
Baltikumi jõudvale odavale ja CO2-kvoodivabale Vene elektrile kehtestatakse sügisest Eestis ja Lätis taristu kasutamise eest tasu, kuid kvoodihindadest tekkivat vahet see ei kata.
Pelgast infratasust Eesti Energia juhi Hando Sutteri sõnul suurt abi ei ole, eriti kui pärast Leedu impordi lõpetamist hakkab Vene elekter Baltikumi tulema läbi Läti. Foto: Andres Haabu
Vene elekter on Eesti Energias toodetavast põlevkivielektrist ligi poole odavam, kuid hoobasid selle vähendamiseks napib: liikmesriigid eraldi kaitsetolle kehtestada ei saa, vahendas Aktuaalne Kaamera.
Läti ja Eesti on kokku leppinud kehtestada tariif infrastruktuuri kasutamise eest, see käivitub orienteeruvalt sügisel. "Tariif põhineb sisuliselt nendel kuludel, mida Vene elektri import Eesti-Läti võrgule põhjustab. See kindlasti lõplikult ei elimineeri seda ebaausat konkurentsi, mis tuleb Venemaalt, aga ta vähemalt osaliselt leevendab," ütles Eleringi juht Taavi Veskimägi.
Eesti Energia juht Hando Sutter ütles Aktuaalsele Kaamerale, et osalisest leevendusest pole mingit kasu ja Vene poolele tuleks kehtestada maksumäär, mis vastaks meie riigi CO2 maksukoormusele.
Kuld on eraisiku jaoks üks lihtsamaid ja kergemini arusaadavamaid viise investeerimiseks. Füüsilise kulla ostmine ja müümine ei nõua erilisi eelteadmisi ning investeerimisalast kogemust. Piisab teatud põhitõdede mõistmisest ning nende järgimisest.