Kristel Härma • 10. mai 2019 kell 14:05

HKScanist lahkus Eestis kaks juhti: "Allhoovusi otsida pole mõtet"

"See, et Tarmo samal ajal ära läks, oli täielik kokkusattumus,“ ütles Margus Venelaine, kes töötas viiamsed seitse aastat HKScan Estonia Baltikumi kommertsdirektorina ja kuulus äriregistris veel eilseni ettevõtte juhatusse. Samal päeval lahkus juhatusest ka Tarmo Toomela.

HKScani Soome emafirma on alustanud kulude kokkutõmbamiseks koondamisi, kuid HKScan Estonia juhatuse liikmete vahetumine sellega seotud ei ole, ütles juhatusest lahkunud Margus Venelaine.  Foto: Andras Kralla

Praeguseks töötab Venelaine Eesti suurima loomasöödatootja Scandagra Eesti tegevjuhina. "Mina alustasin uut tööd Scandagra Eestis, siin mingeid allhoovusi otsida pole mõtet," rääkis ta.

Venelaine kinnitas, et tema ja Toomela lahkumine HKScan Estoniast ei ole seotud ei koondamislainel oleva HKScani Soome emafirma ümberkorralduste ega uurimisega. "Ei ole, ma olin seal 13 ja pool aastat olnud, mõtlesin, et teeks elus ka midagi muud. Minul on HKScanist ainult head mälestused ja ma olen oma selle eluetapiga väga rahul.“

Uue nimena suundus juhatusse Markus Kirsberg. "Markus oli meil finantside peal ja see, et tema juhatuse liikmeks pandi, on loomulik,“ sõnas Venelaine. Äripäeva Infopanga andmetel on Kirsberg ka raskustes pelmeenitootja Uvicu pearaamatupidaja.

Margus Venelaine oli HKScan Estonia juhatuses seitse aastat, Tarmo Toomela oli juhatuses aasta ja kolm kuud. Venelaine on olnud ka Talleggi äridirektor.

Kuu aega tagasi kirjutas Äripäev, et Soome lihakontsern HKScan vahetas strateegia muutuse tõttu välja suure osa juhtkonnast. Eestlane Anne Mere koos kahe kolleegiga säilitas praeguse ametikoha.

Hetkel kuum