Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
SEB korjab suurhoiustelt hoiutasu
SEB pank on asunud võtma äriklientidelt tasu raha arvel hoidmise eest, kirjutab ERR. Pärnumaa ettevõtjatele rakendub see novembrist, Pärnu linnale kehtib tasu juba augustist.
Äripäev kirjutas augustis, et SEB ei ole küll rakendanud oma klientidele negatiivset hoiuseintressi, samas on neil alates 2016. aastast hinnakirjajärgne võimalus võtta äriklientidelt valuutahoidmistasu. "Üldreeglina on pangal õigus otsustada selle tasu võtmine juhul, kui kliendil on arvelduskontol pikemat aega raha, mida klient ei vaja igapäevaseks majandustegevuseks ja mis ületab 1 miljoni euro piiri," ütles Leppänen Äripäevale augustis.
Euroopa Keskpanga intressimäärad tõusevad tuleval aastal 0,25, maksimaalselt 0,5 protsendini, mis arvestades Euribori ajaloolist sarnasust keskpanga kurssidega tähendab, et lähema pooleteise aasta jooksul suuremaid muutuseid kodulaenu võtjatele ei tule.
Juba teine Taani pank teatas, et jõukate klientide hoiustele hakkab kehtima negatiivne intress ehk hoiustajad peavad raha panga kontol hoidmise eest peale maksma.
Euroopa Keskpanga nõukogu otsuse tõttu luua kaheastmeline intressisüsteem vabastab Eesti Pank uue negatiivse –0,5% hoiuse intressimäära alt miljardi euro ulatuses Eestis tegutsevate pankade keskpanga juures hoitavaid reserve.
Keskkonnainvesteeringute Keskuses (KIK) on avatud toetus, mille eesmärk on vähendada Eestis pakendijäätmete teket ja toidukadu. Toetusega saab muuta pakendeid kestliku disaini abil paremini ringlussevõetavaks, asendada ühekordseid pakendeid korduskasutuslahendustega, luua digilahendusi, mis aitavad planeerida toidukoguseid ja rajada toidujagamiskappe.