Eesti mõtleb, mida teha üle jääva koroonavaktsiiniga
Eesti tellitud koroonavaktsiinide senist saabumist ja vaktsineerimist arvestades hakkab tõenäoliselt varsti AstraZeneca vaktsiini üle jääma, ütles töö- ja terviseminister Tanel Kiik ERRile.
Töö- ja terviseministri Tanel Kiige sõnul peab ta nüüd koos valitsusega aru pidama, mida teha üle jääva koroonavaktsiiniga.
Foto: Liis Treimann
Kiik rääkis ERRi raadiouudistele, et esialgu hoiab Eesti AstraZeneca vaktsiini piisavalt varus teise doosi katteks, "aga mingil ajahetkel tulebki hakata otsustama, kas seda müüa, annetada või loovutada".
Kuigi andmete kättesaadavus – vähemalt teoorias – ja nende töötlemise tase praktikas on enneolematult kõrge, seisame lausvaktsineerimise ootuses sisuliselt elavas klikijärjekorras, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Alates esmaspäevast saavad digiregistratuuris ehk Digiloos registreeruda vaktsineerimisele kõik soovijad, vanematele kui 40aastastele avaneb võimalus juba sellest neljapäevast.
Tänasest ehk 19. aprillist asub sotsiaalministeeriumi juures COVID-19 vaktsineerimise korraldamise töörühma juhina tööle praegune Lõuna meditsiinistaabi juht Marek Seer.
Keskkonnainvesteeringute Keskuses (KIK) on avatud toetus, mille eesmärk on vähendada Eestis pakendijäätmete teket ja toidukadu. Toetusega saab muuta pakendeid kestliku disaini abil paremini ringlussevõetavaks, asendada ühekordseid pakendeid korduskasutuslahendustega, luua digilahendusi, mis aitavad planeerida toidukoguseid ja rajada toidujagamiskappe.