Kolonel Kundla: käib kaevikusõda teise maailmasõja jälgedes
Ukrainas käib praegu kurnamissõda, kummalgi poolel ülekaalu pole, kaevikusõda käib suurel määral samades kohtades kus teise maailmasõja ajalgi, rääkis kaitseväe peastaabi operatsioonide osakonna ülem kolonel Tarmo Kundla.
Ukraina sõdur kaevikus Zaporižžja piirkonnas, kus käivad ühed tugevamad lahingud. Pilt 10. augustist.
Foto: AP Photo/Libkos/Scanpix
Tema sõnul ei ole vägede kontaktjoon viimase nädala jooksul oluliselt muutunud. Mõlemad pooled teevad lokaalseid rünnakuid, suuri pealetunge jõudude vahekord väga ei soosi.
Ukraina sõjas avati uus peatükk. Lisaks: plahvatused Moskvas ja pinged Poola-Valgevene piiril, Itaalia äpardunud pangamaks ning Hiina vähikäigul ekspordimajandus.
Importkaupa on raske asendada, sõjakulud kasvavad, liitlasi napib.
Venemaa majandus on sõjaga kohanenud ja paremini toiminud, kui Läänes eeldati. Samas katsed luua laiemaid koostöö- ja selle pinnalt välispoliitilise toetuse võrgustikke on Venemaale olnud vähem edukad nende loodetust, kirjutab vaatleja Raivo Vare oma Ukraina sõjablogi 27. sissekandes.
Oleme kõik märganud, et elektriturg muutub üha enam ettearvamatuks. Hinnatipud, võrgutasude tõus ja elektrikatkestused on saanud igapäevase äririski ja mitte ainult erakordsete ilmastikunähtuste osaks. Eesti ettevõtted, kes otsustavad täna investeerida energiasalvestusse, ei räägi enam pelgalt kulude kokkuhoiust, vaid äristrateegiast, paindlikkusest ja uuest sissetulekuallikast.