Nädala lood: finantssüsteemi uppi kukkumine ja sanktsioonide rikkumise kahtlusega firma
Sel nädalal kõnetasid Äripäeva lugejaid enim lood Hiina majandusest ja sanktsioonide rikkumise kahtlusega firmast, mis lõpetas tegevuse. Ent kõneainet pakkus ka riigieelarve.
Hiina arendaja Country Garden Holdings hooned Zhengzhous, Hiina keskosas Henani provintsis.
Foto: Reuters/Scanpix
Kõik raha on otsas, ükski ministeerium raha juurde ei saa, president ka mitte, sest valitsussektori rahaline seis paneb varsti Euroopa Liidu sekkuma. See kevadine maailmalõpukuulutus ei ole tõeks saanud ning prognoosid on tuletatult kuskil miljardi euroga mööda pannud.
Hiinat ootab ees karm korrektsioon. Lisaks: Ukraina saab kauaoodatud hävitajad, Donald Trump võib minna trellide taha ja Moskvas toimuvad taas plahvatused.
Endine kaitsetööstuse lobist ja praegune välisminister Margus Tsahkna on enda kinnitusel müünud osaluse Margus Linnamäe välihaiglate tootmise ettevõttes.
Puidu- ja mööbliettevõtteid koondav Tarmeko KV tegi mullu pea 22 miljonit eurot käivet, mida on ligi 48 protsenti rohkem kui aasta varem. Kontsern maksis ka 220 000 eurot omanikutulu.
Internetiühenduse olulisust on raske üle hinnata – see on nüüdseks nagu enamiku ettevõtete selgroog. Ühenduse tõrkumine võib töö täiesti seisata ning tuua kaasa tuhandeid või isegi kümneid tuhandeid kahju. See mõjutab tööviljakust, küberturvalisust, kliendikogemust, töötajate rahulolu – ning võib hakata pärssima isegi ettevõtte arengut.