Lisaks propagandaks tunnistatud veebilehtede blokeerimisele soovib justiitsministeerium lisada musta nimekirja ka veebipiraatluse lehed. Kriitilised hääled juhivad tähelepanu aga veebitsensori senise tegevuse vähesele läbipaistvusele.
Justiitsminister Kalle Laanet. Foto: Liis Treimann
Ministeerium on ette võtnud autoriõiguseid puudutavate seadusesätete uuendamise, ühe olulise muudatusena soovib ministeerium tõkestada veebipiraatlust. Selleks antaks esialgse plaani kohaselt tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ametile (TTJA) õigus kohustada internetiteenuse pakkujaid blokeerima Eestis ligipääsu veebilehtedele, kus rikutakse autoriõiguseid.
„Et oma loomingu eest õiglast tasu saada ning et muusikukarjäär sujuks juriidiliste tõrgeteta, on hea teada oma õigusi ja kohustusi ning astuda samme oma huvide kaitseks,“ selgitab advokaadibüroo Sorainen intellektuaalomandi valdkonna ekspert Marian Moldau saates „Soraineni sagedus“.
New York Times kaebas kolmapäeval OpenAI ja Microsofti kohtusse, süüdistades neid vestlusrobotite poolt miljonite ajalehe artiklite ilma loata kasutamises, vahendas Yahoo Finance.
Kui ahv teeb endast pildi, siis ei ole see autoriõiguse seaduse mõistes teos, sest ahv ei ole füüsiline isik, kes saaks olla autor, rääkis patendivolinik Maria Silvia Martinson saates „Triniti eetris“.
Lisatud interaktiivne kaart Läänemereriikide tänase olukorraga töötuskindlustussüsteemis
Täna näib mõeldamatu tegutseda ja töötada riigis, kus puudub töötukassa ning töötuskindlustus. Ometi kaheldi veel paar aastakümmet tagasi Eestis sotsiaalsüsteemi rajama asudes selle vajalikkuses sügavalt. Veenmist, et tegu on tõesti olulise asjaga, oli selle algatajatel omajagu.