Eesti majutuskohtades peatus aprillis ligi 234 000 turisti, mida on 7% vähem kui aasta varem, Soome turistide arv kahanes enam kui veerandi võrra, teatas statistikaamet.
Soome turiste tuli Eesti kõvasti vähem kui aasta varem.
Foto: Andras Kralla
Statistikaameti juhtivanalüütik Helga Laurmaa tõi välja, et eelmise aasta sama ajaga võrreldes oli aprillis välisturiste 8% ja siseturiste 5% vähem. “Kriisieelsele 2019. aasta aprillile jäi välisturistide arv alla 26%, kuid siseturiste oli seekord 11% rohkem,“ selgitas Laurmaa teates.
Välisturistide mõju Eesti arengule on laiem kui vaid majutusasutustes ööbitud ööd ja söödud eined. Tihtilugu kipume seda unustama, leiab Pärnu turismiettevõtjate ühendorganisatsiooni Destination Pärnu asutajaliige Tom Aloha.
Üldine hinnatase Eesti turismisektoris on kõrgem mitte ainult Lätist ja Leedust, vaid nüüdseks ka lõunapoolsetest turismimagnetitest Hispaaniast, Itaaliast, Kreekast ja Portugalist, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina.
“Nädal aega enne jaanipäeva algab meie jaoks üks pikk suur laupäev, lihtsalt kümme nädalat jutti,” ütleb Karine Mägi, kes avas 2020. aastal Kuressaare kesklinnas kiiresti suure populaarsuse saavutanud Bönsi kohviku.
Eestlased jätkavad tuleval aastal reisimist ning seda tehakse rahulikumalt, pikemalt ja luksuslikumalt kui kunagi varem, rääkis Eesti Turismi- ja Reisifirmade Liidu peasekretär Merike Hallik.
Tänapäeva noortele seatakse tihtilugu kõrged ootused – tuleb olla kiire õppija, kohanemisvõimeline ning tark ajakasutaja. Kui sellele lisada siht saavutada edu nii õpingutes kui ka tippspordis, tekib valem, mida vähesed suudavad tasakaalustada. Just seda kombinatsiooni nimetatakse kaheseks karjääriks, mis on tänapäeva üheks arengusuunaks noorsportlaste karjääri kujundamisel.