Äripäeva lugejaid kõnetasid sel nädalal enim lood Tartu Ülikooli projektijuhist ja endisest õppejõust, kes lahkus pärast arvukaid ahistamissüüdistusi töölt.
Üle kümne Tartu Ülikooli Skytte instituudi töötaja kaebas, et nende ülemus Hector C Pagan ahistas ja manipuleeris neid. Mees lahkus ülikoolist, ent pole süüdistustega päri.
Äripäeva käsutuses on mullu detsembris Paganile läkitatud kiri Tartu Ülikooli personaliosakonnast. Pagani paturegister selles kirjas on mitu lehekülge pikk.
Pagani alluvad on kirjeldanud oma tööelu järgnevalt:
“Ta karjub meie peale pidevalt, nimetab meid ilma igasuguse põhjuseta idiootideks, isegi, kui samas ruumis on välispartnerid.”
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Pille Tsopp-Pagan taandab end ametist. Täpsustatud 11.02
Tartus tegutseva naiste tugi- ja teabekeskuse töös on kümmekond aastat kaasa löönud Tartu Ülikoolist hiljuti pärast arvukaid ahistamissüüdistusi töölt lahkunud Hector C Pagan.
Üle kümne Tartu Ülikooli Skytte instituudi töötaja kaebas, et nende ülemus Hector C Pagan ahistas ja manipuleeris neid. Mees lahkus ülikoolist, ent pole süüdistustega päri.
Äripäev avaldas ühe loo ahistamisest, sest see juhtus, lootuses, et seda ei juhtu edaspidi, ütles artikli kirjutanud Äripäeva ajakirjanik Pille Ivask.
Tartu Ülikoolis päevavalgele tulnud ahistamisjuhtum näitab, et ettevõtted ja organisatsioonid peavad nägema tõsist vaeva töökiusu juhtumite ennetamise nimel, sest neil on ulatuslikud tagajärjed, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Euroopa Liidu uus küberturvalisuse direktiiv, NIS2, on oluline samm digitaalse turvalisuse parandamiseks kogu Euroopas. See seab kõrgemad infoturbenõuded ettevõtetele, kes pakuvad elutähtsaid ja olulisi teenuseid – alates telekommunikatsioonist ja energeetikast kuni domeeniregistripidajate ja
pilveteenuste pakkujateni. Kuid mida see tegelikult tähendab ettevõtetele ja tavakasutajatele?