Eleringi hange kriisi korral kiirelt üliraskete trafode vedamiseks vajaliku varustuse ostmiseks on pannud huvilised kulmu kergitama ning viis kaebuseni ministeeriumile, et hange tühistataks.

- Ettevõte Quickport, kes tegeleb ülegabariidiliste ja raskevedude korraldamisega, leiab, et Eleringi hange on suunatud nende konkurendile. Pildil sätivad ettevõtte juhid treilerit väljasõiduks Leetu laevatehasesse.
- Foto: Liis Treimann
Elektri põhivõrke haldava riigifirma Eleringi korraldas hanke, et maandada riske, et kriisiolukorras ei saa vedada viivituseta üliraskeid trafosid ja sünkroonkompensaatoreid sinna, kus neid parasjagu kõige rohkem vaja.
„Senisele kogemusele tuginedes on küllalt suur tõenäosus, et kriisis pole vajalik tehnika üliraskete seadmete veoks kättesaadav,“ sõnas Eleringi võrguhalduse juht Reigo Haug.
Ligi poolteist miljonit eurot maksev hange on pannud aga turusaolised kahtlema selle mõistlikkuses ning uurima lähemalt hanke tehnilisi tingimusi, mis näivad sobivat eriti hästi just ühele pakkujale.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Innovatsioonihanked suunavad riigi ostujõudu tarkadesse ettevõtetesse, suurendada nende ekspordipotentsiaali ning seeläbi panustada Eesti konkurentsivõime ja majanduse kasvu, kirjutab majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi avaliku sektori innovatsiooni ekspert Salome Virkus.
“Vaatasime ilusti pealt ja koondasime inimesi.”
Soome vedajal õnnestus end vingerdada Eesti magusale tööotsale – vedada Enefit Greeni Sopi-Tootsi tuuleparki tuulikute hiiglaslikke osi.
Kui oled ettevõtja ja sul on hea äriidee, ei küsi paberit su käest ilmselt keegi. Aga kui soovid töötada juhtival kohal, annab magistrikraad mitmel põhjusel siiski eelise, leiab EBSi vilistlane ja terminaliäri Liwathon EOS juht Merika Nimmo.