Lääs kaotas piirangud, Ukraina võib lasta nende rakette Venemaa sügavusse
Ukraina võib ennast nüüd kaitsta, rünnates Lääne rakettidega ka sõjalisi sihtmärke Venemaa sügavuses, teatas Saksa liidukantsler Friedrich Merz eile õhtul Berliinis.
Saksa liidukantsler Friecrich Merz teatas eile piirangute kaotamisest Lääne relvade kasutamisel Venemaa vastu.
Foto: Kay Nietfeld/Scanpix
“Ukrainale tarnitavatel relvadel pole enam mingeid laskekauguse piiranguid. Ei Saksamaa, Prantsusmaa, Suubritannia ega ka USA tarnitavate relvade puhul,” vahendas Bloomberg Merzi teadaannet.
Kui ka Ameerika Ühendriikide president Donald Trump ei huvitu liitlaste julgeoleku kindlustamisest, muretseb ta kindlasti USA maine pärast, rääkis Ühendriikide poliitika asjatundja Andreas Kaju.
Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) annab toetust liigiti kogutud jäätmete ringlussevõtu suurendamiseks. Ettevõtted saavad toetust küsida ettevalmistavateks tegevusteks, jäätmete ringlussevõtuks ning jäätmearuandluse liidestamiseks riikliku infosüsteemiga. Alates 24. maist saavad toetust taotleda kõikide jäätmeliikide töötlejad.