Eestimaa Looduse Fond esitas Tartu halduskohtule kaebuse, et vaidlustada Viru Keemia Grupi biotoodete tehase eriplaneering, mille kehtestamisega andis Lüganuse vald ettevõttele rohelise tule tselluloositehase rajamiseks.

- VKG põlevkiviõlitehas Kohtla-Järvel, Ida-Virumaale Lüganuse valda soovib ettevõte rajada tselluloositehast.
- Foto: Eero Vabamägi/Postimees/Scanpix
Eestimaa Looduse Fond (ELF) andis teada, et on korduvalt juhtinud valla ja arendajate tähelepanu tehase puiduvajadusega seotud suurele raiesurvele, sellega kaasnevatele keskkonnamõjudele ning vajadusele neid mõjusid hinnata. “Toetame igati Eestist raiutava puidu kohapealset väärindamist, aga tegemist on Eesti mõttes hiigelsuure puidutarvitajaga. Ainult põhjalik mõjuhinnang saaks anda kindlust, et see mahub Eesti looduse taluvuspiiridesse. Paraku on mõjuhindamine puudulik,” ütles Eestimaa Looduse Fondi juhatuse liige Silvia Lotman pressiteates.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Investeering kümneid miljoneid
Põlevkivitööstuse Viru Keemia Grupp omanikud rajavad Telliskivi suurimasse hoonesse ärilinnaku. Ehitustöödega loodetakse alustada järgmisel aastal.
Rääkides raskestööstuse tulevikust Eestis, ei saa mööda vaadata Stako Diler OÜ-st. See Kohtla-Järvel tegutsev ettevõte on aastate jooksul kasvanud üheks juhtivaks tööstusseadmete tootjaks puidutööstusele, kaevandussektorile, sadamatele ja üha enam ka taastuvenergia sektorile. Tänu järjepidevatele investeeringutele ja nutikale strateegiale on ettevõte muutunud oluliseks tegijaks nii koduturul kui ka rahvusvahelisel areenil.