Saudi Araabias sõlmisid lepingu Hanwha Aerospace’i maismaasüsteemide (LS) ärigrupi juht Dong-hyeon Kim ja Frankenburg Technologies i tegevjuht Kusti Salm .
Foto: Hanwha
Kokkuleppe järgi hakatakse koos arendama droonitõrjesüsteemi, teatasid osapooled. Saudi Araabias sõlmisid lepingu Hanwha Aerospace’i maismaasüsteemide (LS) ärigrupi juht Dong-hyeon Kim ja Frankenburg Technologiesi tegevjuht Kusti Salm.
Välismeedia teatel on Eesti kaitsetehnoloogia ettevõte Frankenburg sulgenud 50 miljoni dollari suuruse investeerimisringi, seda 400miljonilise väärtuse pealt.
Elektroonikatööstuse Stoneridge Electronics endine juht Ardo Asperk, kes suvel ootamatult ametist priiks sai, liitus detsembris äsja loodud Eesti kaitsetööstusfirma Wehold OÜ juhatusega, näitab Infopank.
Euroopa kaitsetehnoloogia idufirma Frankenburg Technologies teatas, et on edukalt katsetanud väikeseid ja odavaid õhutõrjerakette kiirete ründedroonide vastu.
Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus (RKIK) sõlmis Pärnumaale tuleva kaitsetööstuspargi esimese tootjaga lepingu, mille kohaselt Nitrotol hakkab valmistama lõhkematerjale ja lahingumoona.
Juba paar aastat töötajatele küberkoolitusi korraldanud Saarte Liinide IT- ja tehnoloogiaosakonna juht Ahti Paju tõdeb, et küberohtudega sammu pidamiseks tuleb töötajaid testida pidevalt. Koolitusest on kasu aga ainult siis, kui see mahub ka kõige kiirema tööpäeva sisse.