Vilja Kiisler • 19. august 2013 kell 12:39

Urmas Leeman: pereäri on edukam

Pereettevõtted on edukamad, sest keskenduvad pikaajalistele eesmärkidele ja väldivad liigset riski lühiajalise kasumi nimel, leiab rõivatootja Lenne OÜ omanikke ja juht Urmas Leeman.

Pikaajalistele eesmärkidele keskendumise tõttu jäävad perefirmad suuresti puutumata ka kinnisvara- ja börsikrahhide ajal, sõnas Leeman. "Neid ettevõtteid iseloomustab ka keskmisest oluliselt suurem pühendumine tööle ja kõikide töötajate suurem lojaalsus, seetõttu praktiliselt puudub nendes tööjõu voolavus."

Jätkusuutlikkust silmas pidades on Leemani sõnul probleemiks teise või kolmanda põlvkonna kaasamine, sest isikuomadused või järeltulijate huvid võivad mitte vastata firma vajadustele.

IRLi kuuluv ettevõtja ja mõisaomanik Eerik-Niiles Kross ütles nädalavahetusel Paides arvamusfestivalil, et Eesti majandus vajaks 20 uut perefirmat, mis Saksamaa eeskujul Eesti majanduse käima tõmbaksid.

Meeli ja Urmas Leemanile kuuluv Lenne on Eesti tuntumaid pereettevõtteid. 2011 andis Äripäev Meeli Leemanile fantastilise naise tiitli.

Hetkel kuum