Vilja Kiisler • 29. mai 2017 kell 7:42

Lõpetage Sesteri piinad

Sven Sester  Foto: Andras Kralla

Rahandusminister Sven Sesterist on saanud valitsuse raamatupidaja, aga sellise rolliga ei peaks rahandusminister leppima. Ja meie ei peaks leppima sellise rahandusministriga.

Selle asemel et teada anda, missugused muudatused kavatseb IRLi vastne juht Helir-Valdor Seeder valitsuses teha, on kogu tähelepanu koondunud arvutamisele. Arvutamine on oluline, sest ära jäetavatele maksudele – õigemini, me räägime panditulumaksust, muu on kõik alles oraste peal ja rohkem sealt vaevalt midagi tulebki – tuleb katteallikad leida. Aga sellist üleinimlikku koormat, nagu on iga päev muutuva maksusüsteemi usutavaks ja arusaadavaks rääkimine, ei saa usaldada nii tagasihoidlike võimetega isikule nagu Sester.

Sester on selle valitsuse nõrgim lüli ja vajaks väljavahetamist isegi siis, kui IRL poleks uut esimeest saanud ja kõik see maksujant poleks uuest servast uuesti pihta hakanud. Automaksutralli mäletate? Seda veel teate, kas see praegu tuleb või ei tule? Noh, kui uudiseid iga päev loete, siis teate. Muidugi võib neid uus-maks-tuleb-uus-maks-ei-tule-uperpalle küll Keskerakonna valitsuse paindlikkuseks pidada, aga sült on ikka sült, mitte paindlikkuse supernäide.

Sesteri saab Jaak Aaviksoo asemel isegi riigikokku saata, nii et ei jääks teine, vaeseke, isegi ilma peale ega midagi. Mitte et riigikogu mandaadi puudumine saaks olla argument pidada ametis küündimatut ministrit. Aga Seeder on oma veeklaasitormi võidukaks sõjaks vormistamisega nii hoogu läinud, et on personaalia täiesti unustanud. Ja see on viga.

Hetkel kuum