Jaga lugu:

Eesti 200: meie majandusprogrammis on ka soodustused ettevõtjatele

Eesti 200 majandusprogramm sisaldab lisaks pikale plaanile täpselt ühiskonna valupunktidele ja uute arenguvõimaluste kasutamisele suunatud eesmärke ka eesseisvaks neljaks aastaks, kirjutab Eesti 200 juhatuse liige Tiit Elenurm.

Tiit Elenurm.  Foto: Erakogu

Ilmselt on Eesti 200 valimisprogrammi põhjalikkuse tõttu Äripäeva 22. jaanuari numbris ilmunud artikli kirjutanud ajakirjanikul mõni neist erakondade majandusprogramme võrreldes märkamata jäänud.

Tulumaksu teemal peame oluliseks inimeste võimaluste laiendamist enda ja laste hariduskulude tulumaksuvabastuse laiendamiseks 1200 euroni iga pereliikme eest ja maksurahu ettevõtete olukorda halvendavate muudatuste vältimiseks.

Eesti 200 valimisprogrammis on kirjas, et kaotame ära erisoodustusmaksu töötajate tervise ja isikliku arenguga seotud kuludelt, sest meie eesmärk on terve ja haritud rahvas. Seda võib käsitleda soodustustena ettevõtetele ja töötajate tervisesse investeerimisena. Eesti 200 programmis on kirjas nii sotsiaalmaksu lagi kui ka põrand, kuid artikkel seda ei maini.

Vanaduspensionieas inimeste tulu (sh pension) olgu kuni tuhande euroni vabastatud tulu- ja sotsiaalmaksust. See aitaks inimestel endaga paremini hakkama saada ning motiveeriks tööandjaid kaasama tööjõuturule rohkem eakaid. Aasta võrra enda pensioni edasilükkamine peaks Eesti 200 programmist lähtudes tagama tulevikus vähemalt 10 protsenti kõrgema esimese samba pensioni iga edasilükatud aasta eest.

Eesti 200 ei arutle selle üle, kelle lubadus on valijatele suurema mõjuga, vaid formuleerib eesmärke, mis inimeste valikuvabadust suurendavad, tööturgu arendavad ja Eesti majandust edukamaks muudavad.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum