Antropoloog: muutus, mille ettevõtja saab enda kasuks pöörata
Koroona on suurendanud kaugtöö tähtsust ning mõisted „töökoht“, „ametialane hierarhia“ ja „tööaeg“ sisustatakse uuesti, kirjutab etnoloogiadoktor ja antropoloog Aimar Ventsel.
Kui mullu oli esimene koroonakarantiin, siis üks tüütuseni korduv lause nii meedias, intervjuudes kui igat masti prognoosides oli: „Maailm ei saa kunagi olema enam endine.“ Ma olen selle väite totaalsuse suhtes äärmiselt skeptiline, sest elu on näidanud, et enamik inimkonda tahab pöörduda tagasi „vana ja endise“ juurde.
See, et valdav osa ettevõtetest tuli kriisi ajal kaugtöö režiimiga edukalt toime, ei tähenda, et see ongi ideaalne töömuster, pigem soovitan kaug- ja kontoritööd kombineerivaid hübriidlahendusi, kirjutab kaugtöö tegija märgise pälvinud Finestmedia personalijuht Pille-Riin Pillav.
foundME idusektori arvamusliidrite küsitlusele vastajad prognoosivad, et sügis toob pankrotilaine asemel ettevõtlusesse uued tuuled ja tehnoloogiasektoris liiguvad asjad täiskäigul edasi – tarkade lahenduste kasutuselevõtt on saanud suure kiirenduse.
Digitaalsed lahendused võivad tehnoloogiaettevõtete arengule ka kõige tõenäolisemaks takistuseks saada, kirjutab Pipedrive’i tegev- ja tehnoloogiajuht Sergei Anikin vastuseks foundME idufirmade küsitlusele.
Internetiühenduse olulisust on raske üle hinnata – see on nüüdseks nagu enamiku ettevõtete selgroog. Ühenduse tõrkumine võib töö täiesti seisata ning tuua kaasa tuhandeid või isegi kümneid tuhandeid kahju. See mõjutab tööviljakust, küberturvalisust, kliendikogemust, töötajate rahulolu – ning võib hakata pärssima isegi ettevõtte arengut.