Advokaadibüroo TGS Baltic vandeadvokaat ja nõunik Maris Vutt ja sama büroo jurist Aleksander Pajuri
Foto: Jake Farra
Aastate jooksul on nii meedias kui kohtupraktikas palju räägitud vähemusosanike kaitsest ja sellest, kuidas suurosanikud neid väidetavalt represseerivad. Vähemusel ei olegi teha muud, kui passiivselt eksisteerida ja loota, et enamuse otsusel ka neile siiski dividendi makstakse ning lastakse ka muudes küsimustes kaasa rääkida.
Eduka metallitööstuse Eesti Traadi asutajate ja väikeosanikuks saanud Hannes Rosina dividendivaidlus jõudis riigikohtusse, kes lubab kasumit mõnel juhul jaotada teisiti, kui seadus ette näeb.
Metallitööstus Eesti Traat vaidleb kohtus väikeosanikuks maandunud riiulifirmade meistri Hannes Rosinaga, keda ajab marru firma asutajate soov jagada kasumit nii, nagu siinmail harva näeb.
Ärikingituste ekspert Anti Saluneem näeb ärikingituses enamat kui nipsasjakest – see on päris tööriist suhete hoidmisel. “Kui sa kingid kalamehele personaalse landi tema nimega, töötab see paremini kui ükskõik milline üldine joogipudel,” toob ta näite.