Renault tähistab F1 juubelit teekannuga

Renault teekann  Foto: Renault
Andres Haabu • 28 juuli 2017

Kui sinu neljakümnendaks juubeliks ei valmi eriline teekann, siis ilmselt pole sa rikkealdis Prantsuse võidusõiduauto, kirjutab tehnoloogiaveeb Wired.

Renault RS01 1977. aasta Briti GPl.  Foto: Renault

Täpselt nii, erilise teekannuga, tähistabki Renault oma Vormel-1 masinate jõulisse maailma sisenemise juubelit. Kollane teekann oma musta ja valget värvi võidusõidutriipude ja väikese hõbedase turvakaarega, meenutab ettevõtte 1977. aasta inseneridemeeskonna masinaehituspüüdeid, millede tulemusena nägi ilmavalgust kuulus omavaheline nali.

Renaulti esimesel F1 mudelil RS01 oli veidi... tegelikult meeletult probleeme oma uuendusliku turbomootoriga. Auto ilmus sageli meeskonna vaatevälja tossavana ja nii ristis rivaalitseva tiimi boss Ken Tyrell auto "Kollaseks teekannuks". Auto ei suutnud oma väga võimsa Gordini V6 1,5 liitrise turbomootori abil lõpetada mitte ühtegi võidusõitu.

Foto: Renault

Renault pressiteates ollakse märksa peenetundelisemad – uuendusliku tehnika arendamisel ilmuvad probleemid vastupidavusega sageli välja. Tegelikult on Renaultil F1 maailmas väga hästi läinud. Edust annavad tunnistust 11 individuaalset ja 12 konstruktorite maailmameistritiitlit.

Kui oled tõeline vormelifänn, pead septembris olema valmis kõvasti arvutil klikkima. On valmistatud ainult 40 sellist 129eurost iludust ja enamik neist läheb elama Champs-Elysées kõrval asuvasse Atelier Renault restorani. Mõned teekannud jõuavad õnneks ka müüki.

Loomulikult ei saa garanteerida, et teekannud kingivad ostjatele samasuguseid võite nagu nende valmistajale neljakümne aasta jooksul, samas on tore ka niisama sooja teed juua.

Hetkel kuum