Peaminister Andrus Ansipi teatega, et kandideerib taas Reformierakonna juhiks, käis kaasas kinnitus, et erakond on rünnaku all. Mulle jääb arusaamatuks, mida Ansip silmas peab.
Kas ehk Silver Meikari ülestunnistusele järgnenud avalikkuse reaktsiooni, mis viis pärast pikka venitamist justiitsiminister Kristen Michali tagasiastumiseni? Või ehk laiemalt viimasel ajal Reformierakonnale osaks langenud kriitikat, mis suunatud oravaparteilaste arrogantsele suhtlemisstiilile? Vaevalt pidas ta silmas aasta meelelahutussaateks kvalifitseeruvat "Foorumit", kus keskerakondlane Kadri Simson perfektselt omandatud teisele kõnelejale sisse- ja vahelerääkimise tehnikat demonstreeris ja Ansipi parteikaaslaselt Jürgen Ligilt nii saateformaadist kui ka elementaarsest viisakusest kõrvale kalduva märkuse pälvis.
Muidugi võis Ansip silmas pidada ka reformierakondlasest keskkonnaministri Keit Pentus-Rosimannuse ümber aina absurdsemaid pöördeid võtvat Autorollo skandaali, kuigi siingi on raske näha, kes on ründaja. Ilmselt ajakirjandus, kes teemat käsitleb ja esitab küsimusi, mis ei meeldi ei perekond Rosimannusele ega ka peaministrile? Küsimusi ei oleks ju vaja üldse nii palju esitada, kui adekvaatseid vastuseid tuleks. Rõhumine asjasse mitte puutuvale isa-tütre suhtele ja nn katkise plaadi tehnika rakendamine sisulistele küsimustele vastamisel asja tõepoolest selgemaks teha ei aita. Selgust vajavaid küsimusi on selles juhtumis aga endiselt palju.
Ja muidugi VEB-fond. Eesti Pangas võltsitud dokumentidega seoses on tähelepanu alla sattunud hulk Reformierakonna kunagisi ja tänaseid võtmepersoone, esmajoones erakonna "isa" Siim Kallas. VEB-i skandaali vari on langenud tervele erakonnale, rünnakuna võib Ansip tajuda sedagi. Ning viimaks võis Ansip silmas pidada ka hiljuti Äripäeva veergudel kajastatud reformierakondlase Ülle Rajasalu juhtumit, kus maavanem üritab ametipositsiooni kasutades vabaneda kasvatajast lasteaias, kus käib tema lapselaps.
Täpsem selgitus peaministri poolt on oodatud, muidu võib mõnele jääda eksitav mulje, et Reformierakonda on ründama asunud koguni tema enda elektoraat.
Autor: Vilja Kiisler, Vilja Kiisler
Seotud lood
Reformierakond teatas, et Äripäev ei ole nende valimispidu kajastama oodatud.
Suurel osal tuleohutusülevaatuse kohuslastest on jätkuvalt ülevaatus tegemata. Päästeamet on viimasel ajal saatnud ettevõtetele hoiatusteateid. Foruse praktika näitab, et tihti pole ettevõtete juhid ja hoone haldjad kursis, millised tuleohutusnõuded peavad olema täidetud ning mis regulaarsusega tuleb seadmeid kontrollida. Valdavalt on murekohad objektidel sarnased.
Enimloetud
1
“Aeg on sealmaal, et Eesti mehed võtavad ise asja kätte.“
Hetkel kuum
“Aeg on sealmaal, et Eesti mehed võtavad ise asja kätte.“
Kas saab spekuleerida? Eksperdid selgitavad
Viis sammast, millele ambitsioon rajada
Tagasi Äripäeva esilehele