Juhan Lang • 13. november 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Metallifirmadel parim aeg tulevikuks valmistuda

Ats Riisenberg  Foto: Erakogu

Maailma tooraineturul viie aasta põhja prantsatanud rauamaagi hind ei jäta külmaks ka Eesti metallifirmasid, kel on praegu hea aeg uuteks tormideks valmistuda.

„Hetkel on parim aeg tulevikuks valmistuda,“ kinnitas Viljandi Metalli tütarettevõtte, aktsiaseltsi VMT Tehased ostujuht Ats Riisenberg. „Samas iga langus pöördub mingil hetkel tõusuks ning selliseks juhuks peame tulevikus valmis olema efektiivsuse tõstmiseks.“

Et ettevõtte tootmises moodustavad materjalikulud sõltuvalt aastast 35-50%, pole langevate toormehindade foonil palgakulude ning muude püsikulude kasv firma käekäiku oluliselt mõjutanud.

Riisenbergi kinnitusel kasutab VMT Tehased tootmises toorainena 99% ulatuses ehitusterast ja kuna hinnanguliselt 98% kogu kaevandatud rauamaagist kasutatakse terase tootmiseks, sõltub ka nende tooraine märkimisväärselt rauamaagi hinnast maailmaturul.

Ta toonitas, et terase hind on olnud kolm aastat languses ning on lähedal masujärgsele madalseisule, kuid viimastel kuudel on hinnad siiski mõnes terasegrupis (lehtmaterjal, nelikanttorud) ka natuke tõusnud. Seda Ukraina kriisi mõjul, kus Ukraina terase tarned on muutunud väga ebastabiilseks.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt