BoA: 2015 majandusseisakut ei tule, kasvu ka mitte

18. november 2014, 20:47
Bank of America Merrill Lynch
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141118/BORS/141119624/AR/0/AR-141119624.jpg

Järgmisel aastal ei pruugi tulla majandusseisakut, kuid suurt majanduskasvu ka oodata ei tasu, selgub Bank of America Merrill Lynch hiljutisest fondijuhtide küsitlusest.

Vähem kui iga kümnes fondijuht ootab järgmiseks aastaks majanduskasvu, selgub küsitlusest. Ligi 80% vastanutest ennustavad aga keskmisest väiksemat majanduskasvu.  

Global Investor Sentiment kuu alguses läbiviidud uuringus osalenutest vastasid ligi pooled, et nad usuvad majanduse paranemisesse järgmisel aastal; oktoobris oli samal meelel 33% vastanutest. 

Investorid näevad eurotsooni deflatsiooni suurema riskina kui inflatsiooni; euroala inflatsioon on panga sõnul üks suurimad järgmise aasta riske. 

Järgmise aasta üks enam eelistatumaid regioone saab olema Jaapan. Ligi kolmandik küsitletud investoritest märkis, et Jaapan on regioon, mis järgmise 12 kuu jooksul saab olema väga edukas. Jaapan on hetkel viimase 9 aasta parimal tasemel.

Uuring avalikustati enne, kui Jaapani peaminister Shinzo Abe kuulutas täna välja erakorralised valimised ja teavitas, et teine kavandatud käibemaksu tõus hilineb 18 kuu võrra, kuna andmed näitavad, et riik on majandusseisakusse vajunud. 

“Investorid usuvad, et Jaapani aktsiad on alahinnatud. Investorid kaaluvad väljavaadet, et jeen võib tuleval aastal kannatada veelgi enam kui euro või dollar,” märkis Harnett

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. November 2014, 20:47
Otsi:

Ava täpsem otsing