RBS väljub Jaapanis võlakirjade kauplemisest

10. detsember 2014, 13:18
RBSi peakontor Londonis.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141210/BORS/141219978/AR/0/AR-141219978.jpg

Royal Bank of Scotland väljub Jaapanis võlakirjadega kauplemisest ning vähendab sellega seonduvalt umbes 200 töökohta.

Teemaga kursis olev isik rääkis Bloombergile, et suurem osa koondamisest tuleb veebruaris. RBS Securities Japan loobuks oma praegusest esimesest vahendaja positsioonist riigi valitsuse võlakirjade turul ning jätaks alles vaid nii palju töötajaid, kui on tarvis klientide teenindamiseks. Allika sõnul oleks see arv umbes 30.

Šoti pank otsib võimalusi, et kärpida varasid ja parandada kasumlikkust pärast kuut järjestikust kahjumiga lõppenud aastat.

Japan Credit Rating Agency analüütiku Toshihiko Naito sõnul on RBS erilises olukorras, kuna viib oma äri reorganiseerimist läbi üle terve maailma. „Esmavahendajate võimalused kasumi teenimiseks tunduvad kahanevat,“ rääkis ta, viidates keskpankade rahapoliitikat lõdvendavatele otsustele.

Jaapani keskpank laiendas oktoobris oma iga-aastast võlakirjade ostuprogrammi, et lisada majandusele hoogu. RBS on üks 23st esmavahendajast Jaapani valitsuse võlakirjade turul, näitavad sealse rahandusministeeriumi andmed. Šoti pank oli üks kümnest suurimast lühiajaliste võlakirjade ostjast tänavu aprillist septembrini.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    10. December 2014, 13:18
    Otsi:

    Ava täpsem otsing