Birjo Must • 14 märts 2016

Briti suurpank kolib nõustamisteenused veebi

RBS on kärpinud juba tuhandeid töökohti.   Foto: Reuters/Scanpix

Royal Bank of Scotland kavatseb kärpida umbes 550 töökohta, tõmmates koomale personaalseid investeerimis- ja kindlustusalaseid nõustamisteenuseid.

Osa kliente suunatakse uude veebipõhisesse investeerimisplatvormi, rääkis asjaga kursis olev allikas väljaandele Financial Times. Muudatud puudutab kliente, kes investeerivad väiksemaid summasid kui 250 000 Briti naela. Sellega seoses koondatakse 220 töötajat, kes jagasid seni niisugustele klientidele investeerimisnõu.

"Meie kliendid tahavad aina rohkem suhelda digitaalsete tehnoloogiliste vahendite kaudu," teatas RBS. "Selle tulemusena tõmbame koomale oma näost näkku nõustamisteenuseid ja investeerime märkimisväärselt veebiplatvormidesse. See võimaldab meil aidata ka neid uusi kliente, kel on investeerimiseks näiteks ainult 500 naela," lisas pank.

Panga juht Ross McEvan on näinud palju vaeva kulude kärpimisega ning on ta pidanud koondama tuhandeid inimesi. Pärast kaheksat järjestikust kvartalikahjumit keskendub pank Suurbritannias üha enam tarbijate laenudele.

Nõustamisteenuste kokkutõmbamine on seotud ka uue hinnatundliku kliendigrupi tekkimisega, mis eelistabki automatiseeritud teenuseid. Pank vaatab üle ka tervise- ja elukindlustuse nõustamisteenused, mis peaks Financial Timesi andmetel tähendama täiendavalt 200 töökoha kaotamist.

RBSi teatel hakatakse seda teenust edaspidi pakkuma telefoni teel.

Hetkel kuum