Rainer Saad • 22. september 2015 kell 10:00

„Putini pankur“ nõuab Venemaalt hiigelsummat

Vladimir Putin  Foto: EPA

Putini pankuriks ristitud, kuid Putini lähikondlaste seast välja heidetud Sergei Pugatšov nõuab Vene riigil 10 miljardit dollarit.

Pugatšov esitas kahjunõude oma äriimpeeriumi hävitamise eest pärast seda, kui ta langes välja Kremli soosikute seast. Endine Vene ärimagnaat süüdistab Venemaad selles, et Putini liitlased riisusid tema mitme miljardi suuruse impeeriumi paljaks, kui ta 2011. aastal Venemaalt lahkus, vahendas Reuters.

Putini pankur asutas 1992. aastal kohe pärast Nõukogude Liidu kokkuvarisemist Rahvusvahelise Tööstuspanga, millest kasvas üks suuremaid panku Venemaal. Kuid pärast 2008. aasta kriisi langes Pugatšov Kremli soosikute seast välja. Venemaa ametivõimud süüdistavad meest selles, et ta omastas 700 miljonit dollarit, mis oli mõeldud panga aitamiseks finantskriisi ajal. Seetõttu on Venemaa esitanud ka Interpolile nõude Pugatšov vahistada.

Pugatšovi advokaadid on 10 miljardi dollarilise kahjunõude esitatanud Vene Föderatsiooni vastu Haagi arbitraažikohtule. Sama kohus mõistis eelmisel aastal Venemaalt Jukose eksaktsionäride kasuks välja 50 miljardit dollarit.

Hetkel kuum