Rainer Saad • 22. oktoober 2015 kell 9:12

Mida oodata täna Euroopa Keskpangalt?

Euroopa Keskpanga juht Mario Draghi  Foto: Scanpix/Reuters

Euroopa Keskpangalt ei oodata täna baasintressimäära muutmist ning analüütikud arvavad, et keskpank võib lähiajal teatada enda võlakirjade ostmise programmi pikendamisest.

Rahapoliitika laiendamise ootused kasvasid pärast 15. oktoobrit, kui Euroopa Keskpanga nõukogu liige Ewald Nowotny ütles, et euroala inflatsioon on selgelt väiksem keskpanga ootusest. Samas ütles Nowotny kolm päeva pärast seda, et kvantitatiivset leevendamist ei pruugita laiendada.

Analüütikud usuvad, et keskpank võib lähiajal teatada võlakirjade ostmise programmi pikendamisest. UniCrediti analüütikud usuvad, et see võib juhtuda järgmise aasta esimeses kvartalis. Bank of America Merrill Lynch usub aga, et Euroopa Keskpank teatab teisest kvantitatiivse leevendamise programmist selles kvartalis. Goldman Sachs peab samuti stiimulprogrammi jätkumist tõenäoliseks ning usub, et sellest teatatakse kas detsembri või jaanuari kohtumisel.

Julius Baeri analüütik Stephanie Lindeck arvab, et Euroopa Keskpank ei anna täna vihjeid stiimulmeetmete jätkumise kohta. „Turud võivad pettuda ning EKP-l puudub hektel õigustus astumaks edasisi samme,“ ütles Lindeck CNBC-le.

Euroopa Keskpanga baasintress on praegu rekordmadalal 0,05 protsendil. Intressiotsus tuleb kell 14.45.

Hetkel kuum