Juhan Lang • 3. november 2015 kell 8:09

Energiafirmade vastu tekkis ostuhuvi

Consol Energy tootmisjaam.  Foto: Consol Energy

Eile juhtisid USA börsidel üle pika aja taas tõusu kauaaegsed põlualused – energiafirmad.

Teiste seas näitasid head minekut Peabody Energy, Consol Energy ja Arch Coal, mille aktsiad on viimase 10 kuuga kukkunud keskmiselt 87% võrra. USA suurima maa-aluse kivisöekaevandaja Consol Energy aktsia tegi eile suurima tõusu alates 2008. aastast, lõpetades päeva 17% kõrgemal.

Kolme ettevõtte turuväärtus on Bloombergi andmetel eelmise aasta lõpust langenud 8 miljardi dollari võrra, sest ühtviisi on sügavas langustrendis olnud nii kivisöe, maagaasi kui ka toornafta hind.

Ka 20. oktoobri Äripäevas avaldatud Euroopa ja USA suurima tõusupotentsiaaliga aktsiate nimekirjas prognoositi järgmise 12 kuu jooksul suurimat, ligi 100% tõusu, just Consol Energyle.

Connecticutis tegutseva ja 3 miljardi dollari eest varasid haldava NorthCoast Asset Managementi kaupleja Frank Ingarra hinnangul tuleneb järsk põrge eeskätt sellest, et sektori aktsiad on tõeliselt ülemüüdud. Seda enam, et Hiina oodatust nõrgemaid makronäitajaid arvestades võiks oodata pigem veelgi suuremat langust.

Eilsest tõusust ei jäänud maha ka S&P 500 indeksi energiakontsernid. Samal ajal kui indeks kerkis ligi 1,2%, tõusid energiahiidude Chevroni ja Exxon Mobili aktsiad enam kui 3%.

Ostuhuvi võib olla tekitanud seegi, et energiafirmade aktsiad kauplevad ajalooliselt üsna madalate hinnatasemete juures.

Äripäeva koostatud nimekirja Euroopa ja USA suurima ja väikseima tõusupotentsiaaliga aktsiatest näeb siit.

Hetkel kuum