Kadi Neemre • 7. jaanuar 2016
Jaga lugu:

Faber: Hiina ei ole USA hädades süüdi

Foto: EPA

Hiina on saanud USA börsi nõrkuse patuoinaks, kuid Marc Faberi sõnul on aktsiad keerulises olukorras hoopis Ameerika majanduse tõttu.

“USA majandus nõrgeneb ning seda rohkem, kui keegi võiks oodata,” sõnas Faber CNBC-le.

Hiina börsi rängad kukkumised on sel nädalal kauplemise sealsel turul juba kaks korda peatanud, toites nii muresid riigi majanduse aeglustumise pärast ning tõstes tagajalgadele ka ülejäänud maailma börsid.

Hiina aga ei ole põhjus, miks USA börsid tõenäoliselt sellel aastal uutesse kõrgustesse ei jõua, nentis Faber. “Sel ei ole Hiinaga midagi pistmist,” lisas ta.

Faber märkis, et USA majandus on märkimisväärselt aeglustunud. Ta keeldus ütlemast, kas USA majandus võiks langusse vajuda, kuid viitas mitme sektori, näiteks tootmise nõrkusele.

Ta märkis, et hinnatõusud – alates kinnisvarast ja lõpetades aktsiate ja võlakirjadega – on suurendanud tarbimist, kuid viimasel ajal on neil kasvamisega raskusi.

Hoolimata Faberi pessimismist näitavad mõned andmed aga, et USA majanduskasv annab siiski lootust. Eraettevõtted lõid detsembris 257 000 uut töökohta; analüütikud prognoosisid uute töökohtade arvuks aga 192 000.

Faber usub, et praeguses keskkonnas on USA valitsuse võlakirjad atraktiivsed.

USA 10aastase võlakirja tootlikkus on praegu ligi 2,18%, mis ei tee küll rikkaks, kuid on siiski parem kui madala tootlikkusega Saksamaa, Jaapani ja Šveitsi riigivõlakirjad.

Jaga lugu:
Hetkel kuum