Kadi Neemre • 25. jaanuar 2016 kell 19:13

Goldman Sachs: majandussurutise hirm on ülepaisutatud

Goldman Sachsi kohaselt põhjustab hirm ähvardava majandussurutise üle nii laialdast aktsiate mahamüümist kui investoritele ostuvõimalusi.

Ettevõtte strateegid usuvad, et investorid on USA majanduse suhtes muutunud liiga kartlikuks, vahendab CNBC.

Hirmust tingitud aktsiate mahamüümise tulemusena on S&P 500 võrreldes oma detsembrikuise tippseisuga kukkunud 10%.

Hoolimata aktsiate hinnalangusest ei ole see aga ostjaid ligi meelitanud.

Goldmani USA aktsiastrateegi David Kostini sõnul on selleks mitmeid põhjuseid nagu näiteks USA tootmissektori ja tööstusaktiivsuse langus, mis omakorda on mõjutanud tarbijate käitumist; kukkunud nafta hindadest tulenev investeeringute langus; Hiina majanduse aeglustumine, mis on valla päästnud globaalse deflatsiooni ning soov, et aktsiate hinnad kukuksid veelgi madalamale, kuna see vähendaks antud majandusolukorras investorite riske.

“Hoolimata üldiselt positiivsetest USA majandusnäijatatest, on ootamatu aktsiahindade langus pannud investorid kartma, et Ameerika võib silmitsi seista majandussurutisega,” märgib Kostin.

Goldman jäi oma varasema prognoosi juurde, mille kohaselt pöördub S&P 500 taas tõusule ning lõpetab aasta 2100 punktil, mis tähendab ligukaudu 11% tõusu indeksi praeguselt väärtuselt.

Prognoos põhineb eeldusel, et SKP kasvab 2% ning Föderaalreserv tõstab intressimäärasid sellel aastal neli korda.

Ettevõte soovitab investoritel sellel aastal jääda oma otsustes konservatiivseks.

“Neile investoritele, kes ei usu, et USA-d tabab majandussurutis, pakub praegune S&P 500 korrektsioon ostuvõimalust,” märgib Kostin.

“Investorite jaoks, kes on mures, et riiki tabab 2016. aastal majandusseisak, soovitame hoida tugevat bilanssi ja keskenduda kodumaisele turule.”

 

 

Hetkel kuum