Rainer Saad • 11. veebruar 2016
Jaga lugu:

Vene alumiiniumitootja: turg on leidmas tasakaalu

Alumiiniumi kasutamine tööstuses.  Foto: epa

Venemaa alumiiniumitootja Rusali asejuhi sõnul on alumiiniumiturg sel aastal leidmas tasakaalu, kuna pärast aastaid kestnud liigpakkumist on Hiina ettevõtted tootmist vähendamas.

„Oleme ettevaatlikult optimistlikud. Usume, et praegune alumiiniumiturg üritab leida tasakaalu. Teatavasti oli turul olnud aastaid liigpakkumine ja me usume, et lõpuks sel aastal võidakse jõuda tasakaaluni,“ ütles Rusali asejuht Oleg Muhamedšin CNBC-le.

Muhamedšini sõnul hakkas Hiina oma tootmist vähendama juba eelmise aasta viimases kvartalis ning tõenäoliselt avaldub selle mõju varsti ka alumiiniumi hindades.

Hiina on maailma suurim alumiiniumi- ja teiste metallide tootja. Kuigi Hiina turul nõudlus vähenes, otsustasid paljud ettevõtted tootmist mitte kärpida. Reuters teatas jaanuaris, et Peking loodab jõuda finantskokkuleppele tootjatega, millega lõpetatakse ületootmine. Liigpakkumise tagajärjel on alumiiniumi hind aastaga langenud 19 protsenti.

Rusal müüs eelmisel aastal alumiiniumi keskmise hinnaga 2001 dollarit tonni kohta. See on 9,8 protsenti vähem kui 2014. aastal.

Jaga lugu:
Hetkel kuum