Indrek Mäe • 10. mai 2016
Jaga lugu:

Nokia tulemused alla ootuste

Nokia tulemused petsid analüütikute ootusi.  Foto: Scanpix/Reuters

Nokia esimese kvartali tulemustest selgub, et ettevõtte käive ei ületanud analüütikute ootusi, kuid müügitulu suuruselt ollakse järgi jõudmas oma Rootsi konkurendile Ericssonile.

Firma müügitulu kahanes aasta esimese kolme kuu jooksul 9 protsenti, 5,6 miljardile eurole. Ericssoni I kvartali käive oli aga peaaegu sama suur - 5,598 miljardit eurot. Eelmise aasta samal ajal oli Nokia müügituluks 6,4 miljardit eurot.

Ettevõtte korrigeeritud brutomarginaal ületas aga analüütikute ootusi ning selle väärtuseks on ennustatud 37,4 protsendi asemel 39,4 protsenti.

Nokiale valmistab muret fakt, et operaatorid vähendavad järgnevatel aastatel oma investeeringuid. Kuna kiire 4G võrk on mitmetel võtmeturgudel valmis ehitatud, oodatakse operaatorite rahavoogude vähenemist sel aastal 7 ja tuleval 5 protsendi võrra.

Nokia ostis oma tegevuse laiendamise ning praeguste kitsaskohtade ületamise eesmärgil aga Alcatel-Lucenti ja loodab nii firmale uue hoo sisse puhuda. Ettevõtte tegevjuht Rajeev Suri on kindel, et ühinemine ning sellega kaasnev teadus- ja arendustöö aitavad Ericssonile ja Huaweile väärilist konkurentsi pakkuda.

Lisaks aitab kahe ettevõtte ühinemine kulusid vähendada. Näiteks vähendab Nokia oma tööjõudu 10 000 – 15 000 inimese võrra ning kõrvaldab mitmes valdkonnas tegevuste dubleerimise.

Nokia aktsia on alanud aastal kukkunud 24 protsenti ning ettevõtte turuväärtus on 29 miljardit eurot.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum