Rainer Saad • 18. mai 2016 kell 9:05

LHV emissioon märgiti kõvasti üle

LHV Grupi juhatuse liige Erkki Raasuke.  Foto: Andres Haabu

Esmaspäeval lõppenud AS LHV Groupi aktsiaemissioonist võttis osa 5485 investorit, kes märkisid kokku 6,6 miljonit aktsiat 46,2 miljoni euro eest. Seega märgiti aktsiaemissioon 3,3kordselt üle.

LHV Group otsustas jaotada igale investorile täies mahus kuni 200 aktsiat. Investoritele, kes märkisid rohkem kui 200 aktsiat, jaotati seda määra ületavast kogusest:

28,76%, kuid maksimaalselt 20 000 aktsiat, kui oli tegu LHV varasemate investoritega,19,38%, kuid maksimaalselt 20 000 aktsiat, kui oli tegu LHV klientidega, ja10%, kuid maksimaalselt 20 000 aktsiat ülejäänud märkijatele.

5485 märkijast sai 43,7% märkijaid aktsiaid soovitud mahus. 56,3% investoritele jaotati nende soovist vähem aktsiaid.

LHV Groupi juhataja Erkki Raasukese sõnul õnnestus emissioon väga hästi. „Meie soov on kujundada LHVst võimalikult suure omanikeringiga börsiettevõte. Lõppenud emissiooniga tegime selles suunas olulise sammu. Oleme nüüd Nasdaq Tallinna börsil suuruselt teise omanikeringiga ettevõte ja loodetavasti kasvab LHV investorite arv edaspidi veelgi.

Aktsiate jaotamisel lähtusime põhimõttest, et kõik, kes märkimisel osalesid, on teretulnud LHV investoriks. Jaotamisel eelistasime esmajärjekorras oma seniseid aktsionäre ja allutatud võlakirjade investoreid, nii nagu see on olnud ka varasematel emissioonidel. Märkimistulemuste järgi oleks emissiooni täis märkinud ka olemasolevad investorid poolt, kuid see ei olnud eesmärk.

Teiseks eelistasime LHV kliente, kuna kliendid on aidanud kaasa meie äri ülesehitamisele ja teenuste arengule. Päris uutele investoritele jaotasime 10% märgitud aktsiatest, mis ületas 200 aktsia piiri. Kokkuvõttes jaotasime uutest aktsiatest 31% LHV varasematele investoritele, 55% LHV klientidele ja 14% uutele investoritele,“ kommenteeris Erkki Raasuke.

LHV esmane avalik aktsiaemissioon toimus 2.–16. mail. Emissiooni maht oli 2 miljonit aktsiat märkimishinnaga 6,95 eurot aktsia kohta. LHV kaasab 13,9 miljonit eurot LHV Groupi olemasolevate äride kasvatamiseks. Emissiooni väärtuspäev on 20. mail ning kõik LHV aktsiad noteeritakse Nasdaq Tallinna börsil järgmisel esmaspäeval, 23. mail kell 10.00.

Börsiteade on kättesaadav siin.

Hetkel kuum