Saxo Bank: kohvi hind tõuseb, eriti kui lisada suhkrut

10. juuni 2016, 15:00
Suhkruroo istandus Brasiilias.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160610/BORS/160619965/AR/0/AR-160619965.jpg

Kohvi ja suhkru, samuti kakao ja puuvilla hind on viimasel kahel kuul kõvasti tõusnud. Sama võib öelda ka teraviljade hinna kohta.

Saxo Banki kaubabörside strateegiajuht Ole Hansen läkitas börsikommentaari, kus märkis, et suhkru hind on turul toorainetest enim üles hüpanud, tervelt 29%. Viimastel päevadel on tõusuga liitunud kohv, mis on kerkinud 13 kuu kõrgeimale tasemele. 

Hinnatõusu põhjus on halvad ilmad Brasiilias ja Brasiilia reaali tugevnemine – tervelt 20% alates jaanuarist.

Järgneb Ole Hanseni kommentaar

"Suhkru hinna kasvu on varem mõjutanud põuad Indias ja Tais, viimasel ajal järjest enam liigniiskus Brasiilias. Ka suhkru tootmine on aeglustunud ja Brasiilia sadamatesse on tekkinud pudelikaelad. 

Samal ajal on Araabika kohviga kauplejad viimased 16 kuud püsinud õnnetult kitsas vahemikus. Katsed hinna nihutamiseks nii üles- kui ka allapoole pole õnnestunud.

Sel nädalal tabas meid uudis Brasiiliale lähenevast külmalainest. Brasiilia on maailma suurim Araabika kohvioa kasvataja. Lähema aja ilmastik võib sektorile kõvasti mõju avaldada. Kui kardetavat kahju sektorile järgmistel nädalatel ei teki, võib kohvi hind langeda sama kiiresti, kui see tõusis.

Rekordiliselt pikalt kestnud suhkru hinna tõus, mis algas juba aprillis, ei ole seni andnud põhjust muretsemiseks."

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    10. June 2016, 15:00
    Otsi:

    Ava täpsem otsing