USA võlakirjade tootlus rekordmadalal

15. juuni 2016, 19:00
USA rahandusministeerium
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160615/BORS/160619802/AR/0/USA-rahandusministeerium.jpg

USA riigivõlakirjade hinnad tõusevad ning tootlus on jõudnud kolme ja poole aasta madalaima tasemeni, vahendab MarketWatch.

Võlakirjade hinnad on tõusnud juba kuus päeva järjest. Täna on hinnatõus veidi peatunud, sest investorid ootavad tänast Föderaalreservi otsust, mis teatatakse Eesti aja järgi õhtul kell 21.

Investorid ei oota, et Föderaalreserv täna intressimäärasid tõstaks. Samas jälgitakse rahapoliitika avaldust, kust võiks saada aimu, kuidas Fedi ametnikud globaalsetele arengutele reageerivad. Yelleni kommentaaridest võib saada juhtnööre, millal intresse plaanitakse tõsta.

„Föderaalreservi jaoks on juuni surnud, loodame, et juuli püsib elus,“ ütles BMO Capital Marketsi ökonomist Michael Gregory MarketWatchile.

„Selleks, et juuli valikuvõimalus elus püsiks, peaks kolm asja õigesti minema. Suurbritannia peab jääma Euroopa Liitu, töökohtade loomine peab kiirenema ning teised majandusandmed paranema,“ lisas ta.

CME Groupi FedWatch tööriista andmetel on tõenäosus, et Fed täna intresse tõstab, vaid 2 protsenti. Juulikuise intressimäärade tõusu tõenäosus on aga 23 protsenti.

USA 10-aastaste võlakirjade tootlus langes 0,8 baaspunkti võrra 1,603 protsendini – see on madalaim tase alates 2012. aasta detsembrist, selgub Tradewebi andmetest. Võlakirjade hinnad liiguvad tootlusega vastassuunaliselt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. June 2016, 18:33
Otsi:

Ava täpsem otsing