Kadi Neemre • 17 juuni 2016

Börs: turgudel valitseb ebakindlus

Foto: EPA

USA turud olid täna languses. Peamisteks kukkujateks olid tervishoiu ja tehnoloogiasektor, kuid turge mõjutas ka jätkuv ebakindlus järgmisel nädalal toimuva Brexiti hääletuse osas.

Dow Jonesi suurimateks kukkujateks olid Apple ja Merck. Apple kukkus lühiajaliselt enam kui 2% peale uudist, mille kohaselt keelustati Pekingis intellektuaalse vara kaitse määruse kohaselt iPhone 6 ja 6 Plus’i müük linnas. Määruses viidati suurele sarnasusele Hiina nutitelefoniga. Apple kinnitas oma avalduses, et ettevõte kavatseb otsuse edasi kaevata ning hetkel on telefonid Hiinas müügil.

S&P 500 sektoritest kukkus enim tervishoid, millele järgnes tehnoloogia.

“Sellel nädalal on turud 1% kukkunud, seega ei ole see olnud just hea nädal. Kahtlemata on praegu fookuses Suurbritannia referendum ning Föderaalreservi avaldus,” sõnas JP Morgan Fundsi strateeg David Kelly.

Suurbritannias hääletatakse Euroopa Liidust lahkumise üle järgmisel neljapäeval.

“Turgude jaoks on Brexit suur ebakindluse allikas,” sõnas Kelly. “Ma pean ütlema, et tõenäoliselt on Brexiti mõju globaalsele majandusele ja finantsturgudele väiksem kui inimesed arvavad. Oluline on tõdeda, et keskpangad ja suurriikide valitsused pooldavad tugevalt Suurbritannia jäämist Euroopa Liitu.”

Föderaalreserv jättis oma sellenädalasel kohtumisel intressimäärad muutmata ning Fedi juht Janet Yellen sõnas, et mured Brexiti üle mängisid otsuse juures suurt rolli.

Üheks edukaimaks sektoriks oli täna energiasektor. USA toornafta futuurid lõpetasid 6-päevase langustrendi ning kerkisid 1,77 dollarit ehk 3,83%, tõstes barreli hinna 47,98 dollarile.

Naftapuurtornide arv kasvas kolmandat nädalat järjest; sellel nädalal lisandus üheksa töötavad naftapuurtorni, selgub Baker Hughesi andmetest.

Augusti kullafutuurid kukkusid 3,60 dollarit ning untsi hinnaks kujunes 1294,80 dollarit.

Dow Jones kukkus 0,33% ning sulgus 17674,07 punktil. S&P 500 lõpetas päeva samuti 0,33% langusega ning sulgus 2071,21 punktil. Nasdaq kukkus 0,92% ning lõpetas päeva 4800,34 punktil.

Hetkel kuum