Endine Föderaalreservi juht Alan Greenspan ütles kommentaariks Suurbritannia lahkumisele Euroopa Liidust, et “see on vaid jäämäe tipp.”
51,9% hääletanud brittidest soovis eilse hääletusega
Euroopa Liidust lahkuda; otsus šokeeris turge, mis olid valmistunud riigi jäämiseks Euroopa Liitu, vahendab CNBC.
“See on halvim periood, mida ma suudan meenutada oma avaliku teenistuse karjääri jooksul. Mitte midagi sarnast pole varem toimunud.
Brexitil on söövitav efekt ning see ei möödu kergesti,” sõnas Greenspan.
Endine
Föderaalreservi juht sõnas, et
Suurbritannia probleemi juured on palju sügavamal, kui esmapilgul tundub. Greenspan selgitas, et referendumi tulemus viib üsna kindlalt selleni, et Šotimaa rahvuspartei nõuab Šotimaa iseseisvumist.
Greenspan märkis, et fundamentaalsetel probleemidel nagu reaalpalga stagnatsioon, ei ole lihtsaid lahendusi.
“Rahanduspoliitika saab midagi ära teha vaid teatud piirini, kuid meie probleem on põhimõtteliselt eelarve,” sõnas ta, lisades, et see kehtib nii
USAs kui kõigis teistes Euroopa riikides.
“Üks osa probleemist on see, et arenenud riigid vananevad kõik väga kiiresti ning see omakorda tähendab suuremaid kulutusi valitsustele.”
Greenspan märkis veel, et eurost saab üsna peagi uus murelaps. Euro ja eurotsoon olid Euroopa poliitilise integratsiooni alustaladeks ning nüüd on see läbikukkumas.
Brexit on mõjutanud ka analüütikute prognoose Fedi järgmise
intressimäärade tõusu kohta. CME Groupi börsimaaklerid alandasid oma prognoose, et Fed tõstab juulis intressimäärasid. Börsimaaklerid on hakanud hoopiski prognoosima, et lähiajal võib ees oodata pigem intressimäärade kärpimine.
Seotud lood
Endine Föderaalreservi juht Alan Greenspan hoiatab, et võlakirjaturgudel on krahhi oht, mis võib märkimisväärselt mõjutada ka aktsiaturge, vahendab CNBC.
Miks väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted peaksid panustama rohkem innovatsiooni ja kuidas pank saab siin olla neile abiks, räägitakse värskes Äripäeva raadio saates.