Pille Ivask • 6. oktoober 2016 kell 14:00

Theranos kuivab kokku

Elizabeth Holmes  Foto: Wikimedia commons

Kunagine revolutsiooniliseks peetud vereproovitehnoloogiat juurutav ettevõte Theranos kuivab üha enam kokku.

Theranose osanikele saadetud kirjas ütles ettevõtte juht Elizabeth Holmes, et firma otsustas sulgeda mitu kliinilist laborit ning samuti Theranose heaolukeskuse. Sulgemised tähendavad töökoha kaotust umbes 340 inimesele, kirjutab CNN Money.

Sel suvel teatas Theranos, et ettevõttes töötab 700-900 inimest. Holmes tänas nüüdseks juba endiseid töötajaid nende panuse eest firmasse.

Äripäev kirjutas mõni aeg tagasi, kuidas ja miks Theranosel kõik halvasti läks. Kunagi Silicon Valley üks austatumaid ettevõtteid ning revolutsiooniliseks peetud idee ei saanud paraku teoks.

Siiski pole ettevõtte juht Holmes alla andnud ning teatas, et firma tegutseb edasi ning arendab miniLabi platvormi. Tegu on seadmega, mis suudab diagnoosida haigusi, kasutades väikest kogust verd. Holmesi hinnangul on ettevõtte missioon jätkuvalt muuta vereproovi võtmine odavamaks ning lihtsamini kättesaadavaks, et haigusi võimalikult kiiresti ning valutult diagnoosida.

Ekspertide arvamuse kohaselt pole miniLab aga midagi erilist, kuigi Theranos väidab, et selle idee turuväärtus on 9 miljardit dollarit. Mitmetel konkurentidel, näiteks Siemensil, on selline seade juba ammu välja antud ning laialdaselt kasutusel.

Hetkel kuum