Pille Ivask • 18. oktoober 2016 kell 5:42

Netflixi aktsia hüppas võimsalt

Netflixi  Foto: EPA

Netflix teatas oodatust oluliselt parematest kvartalitulemustest, mille peale tõusis ettevõtte aktsia hind järelturul suisa 20% võrra ehk 119 dollarini.

Netflixi kolmanda kvartali käive ületas esimest korda 2 miljardi dollari piiri, põhjuseks sarjade “Stranger Things” ning “Narcos” suur edu. Kasumiks ühe aktsia kohta kujunes 12 senti, võrdluseks, möödunud aasta samal perioodil oli näitajaks 7 senti. Reutersi küsitletud ökonomistid olid ennustanud, et Netflix teatab 6 sendi suurusest kasumist aktsia kohta.

Netflix teatas aktsionäridele saadetud kirjas, et tulemustega ollakse igati rahul. “2017. aastal loodame välja anda üle 1000 tunni originaaltoodangut, mis oleks selle aastaga võrreldes pea 400 tunni võrra enam.”

Kolmandas kvartalis sai Netflix juurde 3,57 miljonit uut tellijat, mis on prognoosidega võrreldes enam kui miljoni jagu rohkem. Neljandaks kvartaliks ootab Netflix enda ridadesse meelitada veel 5,2 miljonit uut teenuse tellijat.

Kvartalitulemused on võrreldes varasemaga otsekui palsam ettevõtte hingele. Netflixi aktsia hind on langenud sel aastal 13% võrra, kuna ettevõtte tulemused pole suutnud seni Wall Streeti ootustega ühte sammu käia. Samuti on paljudes kasutajates mõningast pahameelt tekitanud Netflixi hinnatõus. Ettevõte on põhjendanud seda sellega, et soovib jääda reklaamivabaks ning toota rohkem omasarju. Samuti tuleb ettevõttel rinda pista paljude konkurentidega, kelle seast võib välja tuua näiteks Hulu, Amazoni ja Sony Picturesi.

Hetkel kuum