Pille Ivask • 24. oktoober 2016 kell 6:15

OPEC loodab tihendada koostööd Venemaaga

OPECi kohtumisel Alžeerias saavutati kokkuleppe  Foto: EPA

Saudi Araabia energiaminister Khalid al-Falih teatas, et on kutsunud Venemaa energiaministri Aleksander Novaki Riyadhis peetavale kokkusaamisele, et tihendada OPECi ja Venemaa koostööd.

“Venemaa on maailma üks suuremaid naftatootjaid ning seega ka üks naftaturu tähtsamaid tootjaid,” kommenteeris minister ja lisas, et Novak on kutsele jõudnud juba omapoolse heakskiidu anda.

Al-Falih selgitas, et kutse vastuvõtmisega on Novak välja näidanud, et Venemaal on “siiras soov jätkata koostööd naftariikide omavahelise kokkuleppe saavutamiseks ning seega naftaturu tasakaalustamiseks”.

Novak on teatanud, et ta ei lähe Riyadhi maad kuulama, vaid mõne omapoolse ettepanekuga.  

Möödunud kuul Alžeerias toimunud naftakohtumisel lepiti kokku, et nafta tootmismahte kärbitakse. Eesmärk on vähendada OPECi päevast nafta kogutoodangut 32,5-33 miljoni barrelini päevas. Lõplik otsus peaks sündima novembris toimuva tippkohtumise tulemusena.

Al-Falih märkis, et kuna praegu on nafta hind madal, toob see suure tõenäosusega kaasa investeeringute vähenemise ning selle tulemusena tulevikus naftapakkumise kahanemise. Sellel omakorda oleks aga juba negatiivne efekt maailmamajandusele.

Hetkel kuum