Pille Ivask • 22. november 2016 kell 11:21

Karoli Hindriksi firma sai miljoni

Jobbaticali asutaja Karoli Hindriks  

Austraalia riskikapitaliettevõte AirTree investeeris tehnoloogiatöökohti vahendavasse Eesti idufirmasse Jobbatical miljon dollarit, kirjutab portaal Afr.

Jobbaticali eesmärk on leida tehnoloogiavaldkonnas tööd otsivatele inimestele sobiv lühiajaline, 12-24 kuud kestev tehnoloogia valdkonna töö üle maailma. Näiteks tänapäeva noorte põlvkond on valmis meelsasti välismaal töötama: PWC uuringu järgi on 71 protsenti sellest põlvkonnast valmis karjääri jooksul välismaal töötama.

AirTree juhtivpartner Craig Blair märkis, et Jobbatical aitab lahendada inseneride puuduse probleemi ning avaldas lootust, et tänu sellele muutub Austraaliasse tööle minek lihtsamaks.

Jobbaticali andmeil on nad suutnud oma platvormi kaudu tööle saata juba 1000 inimest, kõige populaarsem sihtkoht on Malaisia.

“Meie eesmärk on leida üles need tööotsijad, kes otsivad seiklusi, mistõttu hoiame eemale traditsioonilistest tehnoloogiakeskustest,” ütles Jobbaticali kaasasutaja Karoli Hindriks.

Ta märkis portaalile Geenius, et saadud investeeringut plaanitakse kasutada Jobbaticali tegevuse lahendamiseks Aasia turul. "Meil on praegu Singapuris ainult üks inimene, nii et meie esindatus seal on väga piiratud. Tahame liikuda edasi, et meie keskus ka seal avaneks ja selle investeeringu abil saame me seda teha,” ütles ta Geeniusele.

Tänavu kevadel kaasas ettevõte 2 miljonit dollarit. Toona tegid investeeringu riskikapitaliettevõte Union Square Ventures, Euroopa riskikapitalist Saul Klein oma ettevõttega LocalGlobe ja senine investor SmartCap.

“Kümne aasta eest oleks olnud harukordne, et talent New Yorgi linnast kaalub karjääri Tallinnas. Praegu on inimesed avatumad võtma riski kolida tundmatusse paika ning ainuüksi see meelsus annab riikidele nagu Eesti võimaluse meelitada enda juurde inimesi, kes aitavad ehitada globaalseid ettevõtteid ning luua juurde töökohti,” ütles Hindriks toona.

Ta lisas, et Silicon Valley ja teised tehnoloogiakeskused on suuresti arenenud tänu sellele, et nad on suutnud pidevalt ligi meelitada suurepäraste oskustega inimesi. "Meie eesmärk Jobbaticalis on aidata maailmas ehitada järgmise põlvkonna Silicon Valley’sid – Lissabonist Kuala Lumpurini ja nii edasi, jättes inimeste värbamisel kõrvale geograafilise aspekti, nii et inimesi võetaks tööle oskuste, mitte niivõrd passi alusel.”

Jobbaticali asutasid 2014. aasta juunis Tallinnas Karoli Hindriks, tema vend Ronald Hindriks ja Allan Mäeots, kes on nüüdseks koondanud ühte andmebaasi enam kui 30 000 inimest, kes on valmis töö nimel elukohta vahetama, teatas ettevõte. Esimese tegevusaasta jooksul kasutas platvormi üle 1200 ettevõtte rohkem kui 40 riigis – kokku esitati üle 7000 kandideerimisavalduse, millest töösuhteni viis 300. Lisaks sellele leidis Jobbatical peaaegu pooled enda töötajad sama veebilehe kaudu.

Hetkel kuum