Indrek Mäe • 30 märts 2017

Allikmäe suurtehingust: eesmärk on 100miljoniline käive

Harju Elektri juht Andres Allikmäe Äripäeva raadiostuudios.  Foto: Andras Kralla

Harju Elektri juht Andres Allikmäe ütles Energo Veritase ülevõtmist kommenteerides, et eesmärk on pidevalt kasvada, et jõuda käibe poolest ka börsi jaoks atraktiivse mahuni.

„Teadupärast on meie kontserni Eesti-suunaline müügimaht taandunud 20 protsendi peale ning tahame seda parandada,“ põhjendas Allikmäe Energo Veritases 80,5protsendilise osaluse omandamist. „Proovime müügifookust Eestis ja Baltimaades teravdada ning kasutada kogu kontserni tootmisvõimalusi ka koduturu hüvanguks.“

Seejuures soovitakse pidevalt laienedes ülevõtmiste kaudu kasvatada käivet ning saada pikemas plaanis märkimisväärseks tegijaks ka välisturgude mõistes. „Eestis oleme me juba tegijad, aga Skandinaavia mõistes oleme väikesed, rääkimata Euroopast,“ sõnas Allikmäe. „Järelikult peame kasvama suuremaks ja tugevamaks ning kui käibed tõusevad üle 100 miljoni euro, oleme ka börsiettevõttena atraktiivsed,“ paljastas Harju Elektri juht oma eesmärke.

Otsus tehtud enne rahasadu

Energo Veritas oli Allikmäe kinnitusel Harju Elektril silmapiiril juba enne, kui osalus PKC Groupis hiinlastele müüdi. „Me vaatame kogu aeg ringi ning otsime kasvu – see on see, mida üks börsiettevõte peab tegema,“ toonitas ta. „Paigalseismine oleks võrdne tagasiminekuga,“ arvas Allikmäe.

Kuigi tehingu väärtust ei avalikustata, vastas Allikmäe küsimusele, kui palju jääb Harju Elektril PKC Groupi osaluse müügist saadud kasumit pärast tänast tehingut alles, et enamus. PKC osaluse müügist sai Harju Elekter 25,8 miljonit eurot, kuid kasum sellest jääb 7 miljoni euro suurusjärku.

Täna Harju Elektri saadetud börsiteatest selgub, et kontsern ostis neli viiendikku elektrimaterjalide ja -seadmete müügiettevõttest Energo Veritas. Tehing jõustus ning rahalised arveldused toimusid 29. märtsil ning selle järel liidetakse Harju Elektri kaubandusgrupi äritegevus Energo Veritasega, kes jätkab kontserni tütarettevõttena.

Energo Veritase juhatajana jätkab senine ettevõtte juht Kristo Reinhold ning ettevõtte nõukogusse nimetati Harju Elektri juhatuse esimees Andres Allikmäe, juhatuse liige Tiit Atso ja Harju Elekter Elektrotehnika müügidirektor Tiit Luman.

Energo Veritas OÜ on 2015. aastal kohalikul kapitalil loodud elektrimaterjalide ja -seadmete müügiettevõte, mis pakub tehnilist konsultatsiooni ja lahenduste väljatöötamist, kaupade komplekteerimist vastavalt kliendi soovidele ja tarneid ehitusobjektile. Ettevõtte suurimad tarnijad on elektrimaterjalide tootjatehased või nende esindajad, samuti ollakse mitme toote maaletoojad. Firma 2016. aasta käive oli 4,2 miljonit eurot ning ettevõttes töötab 7 inimest.

Hetkel kuum